მალე სკოლებში საგზაო უსაფრთხოების სწავლება დაიწყენა
ფონდი ,,პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ თავის უცხოელ და ქართველ პარტნიორებთან ერთად აქტიურად მუშაობს სხვადასხვა პროექტებზე, რომელთა პრიორიტეტს მოზარდებში საგზაო უსაფრთხოების კულტურის ამაღლება წარმოადგენს. ამ მიმართულებით, 2008 წლის ნოემბრიდან  ფონდი, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან ერთად იწყებს პროექტს: ,,საგზაო უსაფრთხოების სწავლება სკოლებში“, რომელიც კომპანია BP -ის ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება.
საგზაო უსაფრთხოების სწავლება მოხდება საქართველოს მასშტაბით 48 საპილოტე სკოლაში, რომელიც განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ შეირჩა. პროგრამაში ჩაერთვებიან დაწყებითი კლასის მოსწავლეები.
პროექტის დაწყებამდე მოხდება დაწყებითი კლასის დამრიგებლების დატრენინგება და მათთვის სპეციალურად ამ პროგრამისთვის შექმნილი მასალების, სახელომძღვანელოების, თვალსაჩინოებების გადაცემა.

Youth Road Safety Education in Schools
The "Partnership for Road Safety" Foundation together with its Georgian and foreign partners is actively involved in a number of projects the goal of which is to cultivate road safety culture among the youth.
From November 2008, the Partnership in cooperation with the Ministry of Education and Science of Georgia is starting a new project Youth Road Safety Education. The project is financially supported by BP Georgia.
Road safety will be taught to third and fourth grade pupils in 48 pilot schools, selected by the Ministry of Education and Science all across Georgia. Class teachers will undergo a special training and receive all necessary materials for teaching road safety prior to starting the project. The project is also supported by the Embassy of the Kingdom of Netherlands in Georgia.