კამპანია „სუფთა ჰაერი საქართველოსთვის“ ბათუმში
15 ივლისს, ქალაქ ბათუმში პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის, სამოქალაქო საზოგადოების ინსტიტუტის, გარემოსდაცვითი ორგანიზაცია ეკოხედვის, ბათუმის ახალგაზრდული ცენტრის, შ.პ.ს ბათუმის ავტო ტრანსპორტისა და ბათუმის მერიის ორგანიზებით გაიმართა ღონისძიება – მწვანე საათი ბათუმში!
აქციის მიზანი გახლდათ საქართველოში უსაფრთხო, სუფთა, ხელმისაწვდომი და მწვანე ტრანსპორტის განვითარების ხელშეწყობა და საზოგადოებაში ცხოვრების ჯანმრთელი წესის პოპულარიზაცია.
„მწვანე საათი ბათუმის“ ფარგლებში გაიმართა სხვადასხვა ღონისძიება, მათ შორის ველო-ტური ქალაქში, მოწოდებით: აირჩიე ჯანსაღი, იაფი, მარტივი ტრანსპორტი - ველოსიპედი! ასევე, აქცია „როცა ძრავა ჩართულია“, რომლის ფარგლებშიც ბათუმის ქუჩებში საზოგადოებრივი ტრანსპორტისა და ავტომობილების მფლობელებს დაურიგდათ ლიფლეტები საზგოადოებრივი ტრანსპორტით, ველოსიპედით და ფეხით გადაადგილების პოპულარიზაციისა და ჰაერის ხარისხის შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების მიზნით.
აქციის შემდეგ გაიმართა პრეზენტაცია თემაზე „მწვანე ქალაქი: უსაფრთხო, სუფთა, ხელმისაწვდომი და მწვანე ტრანსპორტის ადგილი თანამედროვე ქალაქში“. პრეზენტაციაზე მომსხსენებლებმა ისაუბრეს ქალაქის მწვანე პოლიტიკაზე და თანამედროვე ტრანსპორტის არსებულ პრობლემებსა და გამოწვევებზე.  ქალაქ ბათუმში ჩატარებულ ღონისძიებაში აქტიურ მონაწილეობას იღებდნენ ადგილობრივი ხელისუფლებისა და მედიის წარმომადგენლები. ბათუმის ხელისუფლებას გადაეცა დამატებით ერთი წყვილი ჰაერის გამზომი სენსორი. ამჟამად, ბათუმში დამონტაჟებულია 3 სენსორი.

Campaign “Clean Air for Georgian Cities” in Batumi
On July 15, the foundation “Partnership for Road Safety”, Civil Society Institute, environment protection organization “Ecovision”, Batumi Youth Center, LTD Auto Transport of Batumi and Batumi City Hall organized the event – Green Hour in Batumi! The goal of the campaign is to contribute to the safe, clean, accessible and green transport development, and to promote the healthy life among the society.
During the day, different kinds of activities were held, such as bike-tour in the city with the slogan: Campaign – Choose healthy, cheap, simple transport – Bicycle!; information booklets were distributed among the public transport passengers during the action- When the engine starts – in order to promote the public transport and increase the awareness about air quality monitoring.
After the event, the presentation was conducted on the topic: Green City: Safe, Clean, Accessible, and Green Transport Place in the Modern City”. During the presentation, reporters talked about the green policy of the city and problems and challenges of modern transport. In the campaign, the local government and media representatives participated actively. The air-monitoring sensor was given to the Batumi government. Totally 3 sensors are installed in Batumi.