საგზაო უსაფრთხოების ორგანიზაციების გლობალური შეხვედრა მაროკოში
2015 წლის 12, 13 და 14 მარტს, საგზაო უსაფრთხოების არასამთავრობო ორგანიზაციების გლობალური ალიანსის ორგანიზებით, მაროკოში გაიმართა მთელი მსოფლიოს არასამთავრობო ორგანიზაციების შეხვედრა. შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღო ფონდმა „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის“, როგორც გლობალური ალიანსის წევრმა ორგანიზაციამ.
შეხვედრაში მონაწილეობდა 51 ქვეყნის საგზაო უსაფრთხოების სპეციალისტები, მაღალი რანგის მოწვეული სტუმრები, ლექტორები, მაროკოს ტრანსპორტის მინისტრი, საგზაო უსაფრთხოების საკითხებზე მომუშავე სამთავრობო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები.
სამუშაო შეხვედრის დროს, მონაწილეებმა ერთმანეთს გაუზიარეს საგზაო უსაფრთხოების საუკეთესო გამოცდილება. ასევე, განიხილეს ერთიანი სახელმძღვანელო პრინციპებით მოქმედების  მნიშვნელობა ისეთ არაერთგვაროვან პარტნიორებთან თნამშრომლობის დროს, როგორიცაა ალკოჰოლის ინდუსტრია.ასევე, გაიმართა გამოფენა, სადაც წარმოდგენილი იყო ალიანსის 130 წევრის ნამუშევარი. მათ შორის, ფონდმა „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის“ წარმოადგინა  ორგანიზაციის მიერ საქართველოში განხორციელებული პროექტებსა და კამპანიების შესახებ პრეზენტაცია და ფოტო-გამოფენა, რომელსაც გაეცნო  შეხვედრაში მონაწილე საერთაშორისო და ადგილობრივი, სამთავრობო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები.აღნიშნული შეხვედრა მნიშვნელოვანი წინ გადადგმული ნაბიჯია არასამთავრობო ორგანიზაციებისთვის გაეროს საგზაო უსაფრთხოების მესამე კვირეულის და მისი ოფიციალური კამპანიის #SaveKidsLives-ის  დაგეგმვისა და მომზადების კუთხით.შეხვედრის შედეგად მიღებულ იქნა მაროკოს დეკლარაცია, რომელიც მოუწოდებს საგზაო უსაფრთხოების ხელშეწყობას ერთობლივი ძალებით.მეოთხე გლობალური შეხვედრა დაფინანსებულ იქნა ავტოსაგზაო შემთხვევების პრევენციის ეროვნული კომიტეტისა (მაროკო) და სხვა სპონსორების მიერ.

Global Meeting in Morocco
On March 12, 13 and 14, 2015 in Morocco hosted the meeting of NGOs from around the world, organized by the Global Alliance of NGOs on road safety.  The foundation “Partnership for Road Safety” also took part in the meeting, as a member of the Global Alliance.
The meeting was attended by the road safety professionals from 51 countries, high-ranking guest speakers, Morocco Minister of Transport, representatives of government agencies and NGOs for Road Safety host country - Morocco.
During the workshops, participants shared best experience in promoting and implementing programs to ensure road safety. Discussed the need to develop guidelines for co-operation with partners such ambiguous, as the alcohol industry.
There was also an exhibition of posters - works 130 members of the Alliance. Among them was the foundation “Partnership for Road Safety”, which presented the implemented projects and campaigns with the photo exhibition to the representatives of the international and local, government and non-government organizations.
This meeting is an important step in the planning and preparation of NGOs for the Third Road Safety Week UN and its official campaign #SaveKidsLives.
The meeting resulted in the pre-adoption of the Marrakesh declaration calling for joint efforts to promote road safety.
The Fourth Global Meeting sponsored by the National Committee for the Prevention of traffic accidents (Morocco) and other sponsors.