ფონდის პროექტების კოორდინატორი აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების წევრად აირჩიეს
ფონდის „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ პროექტების კოორდინატორი ლიკა მერაბიშვილი „აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების 2017 პროგრამის“ მონაწილედ იქნა შერჩეული, რომლის ფარგლებშიც 30 ოქტომბერს, ქალაქ კიევში, ლიკა მერაბიშვილი საორიენტაციო შეხვედრას დაესწრება.
პროგრამის მონაწილეობის ფარგლებში განხორციელებული აქტივობები თბილისში ველოსიპედის პოპულარიზაციასა და საგზაო უსაფრთხოებას დაეთმობა.
აღნიშნული პროგრამის მიზანია აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში ახალგზარდების სამოქალაქო აზროვნებისა და ლიდერული უნარების განვითარებას. პროგრამა აგრეთვე მიზნად ისახავს რეგიონში სამოქალაქო საზოგადოების განვითარებას.

Project Coordinator of PfRS as an Eastern Partnership Civil Society Fellow
The Project Coordinator of the foundation “Partnership for Road Safety” – Lika Merabishvili was selected for the program “Eastern Partnership Civil Society Fellowships – 2017”. Lika Merabishvili, as a Fellow of the program will visit Kiev and attend the orientation meeting on October 31 with other fellows.
The main activities of fellowship will be dedicated to the promotion of cycling as a transport and road safety issues in Tbilisi.
The fellowship program is an investment in the development of young current civic activists or civically minded individuals from the EaP region, who display the interest and ability of taking leading roles in the growth of their societies. The Fellowship program contributes to the broader aims of EU support to civil society development in this region.