ფონდი თბილისის მერიის მიერ დაფინანსებულ პროექტს განახორციელებს
ფონდი „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ ქალაქ თბილისის მერიის მიერ დაფინანსებულ პროექტს განახორციელებს. პროექტის მიზანია გზის მომხმარებელთა დამოკიდებულების კვლევა და ველოტრანსპორტის პოპულარიზაცია თბილისში.
თბილისის მერია „საგზაო მოძრაობისა და უსაფრთხოების მიზნით საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების“ პროგრამის ფარგლებში ხუთი არასამთავრობო ორგანიზაციის პროექტს დააფინანსებს. მერიის კომისიამ „საქართველოს მწვანე ავტოკლუბის“, „ტრანსპორტისა და გზების ასოციაციის“, „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“, „ალიანსი უსაფრთხო გზებისთვის“ და ორგანიზაციის „იარე ფეხით“ მიერ წარმოდგენილი იდეები მოიწონა.
ქალაქის მთავრობამ მხარი დაუჭირა პროექტებს, რომლებიც კვლევების, ტრენინგების, ვიდეორგოლებისა და სხვა მეთოდების გამოყენებით საგზაო უსაფრთხოების, მძღოლების, ქვეითებისა და ველოსიპედისტების მიერ, მოძრაობის წესების დაცვის საკითხებში საზოგადოების ინფორმირებას და ცნობიერების ამაღლებას შეუწყობს ხელს.

PfRS will Implement the Project Financed by Tbilisi City Hall
The foundation “Partnership for Road Safety” will implement the project, which will be financed by Tbilisi City Hall. The project aims to research the attitudes of road-users and promote the cycling for transport in Tbilisi.
Within the program “Increase the Public Awareness of Traffic and Road Safety”, Tbilisi City Hall is financing the project of five non-governmental organizations. The City Hall jury have selected five ides of the following organizations: “Partnership for Road Safety”, “Georgian Green Club”, “Transport and Road Association”, “Alliance for Safe Roads” and “Walk”.
Tbilisi City Hall provides the financial support for the projects, which aim to increase the public awareness and knowledge of road safety and traffic rules through the research, trainings, videos, etc. for drivers, pedestrians and cyclists.