ტრეინინგი ბრიტანულ-ქართულ სკოლაში
BGS- წმიდა გიორგის სახ. ბრიტანულ-ქართული სკოლა შეუერთდა გაეროს მეოთხე გლობალურ საგზაო უსაფრთხოების კვირეულს „#შეანელე“ (#SlowDown)  რომლის ფარგლებშიც ,ფონდი „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ წარმომადგენლები სკოლას ესტუმრენ   მსოწავლეებს საგზაო უსაფრთხოების გაკვეთილები ჩაუატარა.
გლობალუი კამპანია „#შეანელე“ (#SlowDown) 8-14 მაისსმსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყანაში ჩატარდა. მოქალაქეები მძღოლებს სიჩქარის კლებისკენ მოუწოდებდნენ, რადგანაც სიჩქარე ერთერთი მნიშვნელოვანი საგზაო რისკ-ფაქტორის, რომლის შედეგადაც მსოფლიოს უამრავი ადამიანი იღუპება. საქართველოში, 2016 წელს, 6939 საგზაო შემთხვევა მოხდა.

Training at British-Georgian school
BGS - Holy St. George’s British-Georgian School has joined UN Fourth Global Road Safety Week "#Sheanele" (#SlowDown), which was attended by representatives of the "Partnership for Road Safety". Road safety lessons were conducted to the students.
The Global Campaign "#Shanele" (#SlowDown) was held in 8-14 May in different parts of the world. Citizens called on drivers to slow down, because speed is one of the most important road risk factor, resulting deaths of many people around the world. In Georgia, in 2016, 6939 road accident occurred.