საგზაო უსაფრთხოების შესახებ ლექცია „შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტში“
6 ოქტომბერს, „შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტში“ საგზაო უსაფრთხოების შესახებ სემინარი გაიმართა, სადაც უნივერსიტეტის ლექტორებსა და სტუდენტებს საგზაო უსაფრთხოების მნიშვნელობაზე ესაუბრა ქართველი და უცხოელი ექსპერტები.
შეხვედრაზე მოხსენებით გამოვიდა ქეით მაკმაჰონი, რომელმაც სტუდენტებს გააცნო საკუთარი სამუშაო გამოცდილება, რომელიც მან დიდი ბრიტანეთის ტრანსპორტის სამინისტროში მიიღო. ასევე, დიდი ბრიტანეთის და EASST-ის ქვეყნების გამოცდილებაზე ისაუბრა ემა მაკლენანმა. საქართველოში საგზაო პრობლემებსა და ადგილობრივ ინიციატივების შესახებ ისაუბრა ფონდის წარმომადგენელმა გელა კვაშილავამ.
შეხვედრის ბოლოს, სტუდენტებსა და ლექტორებს საშუალება ჰქონდათ კითხვები დაესვათ ექსპერტებისთვის. საგზაო უსაფრთხოებით დაინტერესებული სტუდენტები გაწევრიანდნენ უნივერსიტეტში მოქმედ საგზაო უსაფრთხოების კლუბში.

Lecture about the Road Safety at the International Black Sea University
On October 6, the seminar about road safety was held at the International Black Sea University, the Georgian and foreign experts talked about the importance of road safety and shared their experience with university lecturers and students.
One of the speakers was Kate McMahon, who talked about her own experience during working at the Ministry of Transport of Great Britain. Emma MacLennan shared the experience of EASST and Great Britain for improving road safety. The Georgian traffic problems and local initiatives were reviewed by Gela Kvashilava, the representative of the foundation “Partnership for Road Safety”.
At the end of the meeting, the students and lecturers asked questions and expressed their opinions about road safety issues with the local and foreign experts. The students interested in the road safety joined the road safety club, which exist at the university.