საგზაო უსაფრთხოების უზრუნველყოფის აუდიტი
ფონდმა „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ მნიშვნელოვანი წვლილი შეიტანა  საგზაო უსაფრთხოების უზრუნველყოფის პრევენციული ღონისძიებების ეფექტიანობის სახელმწიფო აუდიტის ანგარიშის შექმნაში. დოკუმენტზე მუშაობის პროცესში სახელმწიფო აუდიტის სამახურთან შედგა სამუშაო შეხვედრები, ფონდმა სამუშაო ჯგუფს პარტნიორებთან ერთად ფონდის მიერ ჩატარებული კვლევები, შენიშვნები და რეკომენდაციები არსებული მდგომარეობის შესახებ მიაწოდა.
სახელმწიფო აუდიტის სამსახურმა 2017 წელს განახორციელა საგზაო უსაფრთხოების უზრუნველყოფის პრევენციული ღონისძიებების ეფექტიანობის აუდიტი. აუდიტის ფარგლებში შესწავლილ იქნა საგზაო უსაფრთხოების მართვაში ჩართული უწყებების მიერ საგზაო-სატრანსპორტო შემთხვევების პრევენციის არსებული მექანიზმები, რომლის შედეგადაც იდენტიფიცირებულ იქნა ნაკლოვანებები. დადგენილ ნაკლოვანებებთან დაკავშირებით სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის რეკომენდაციები შეეხო შემდეგ უწყებებს: საქართველოს მთავრობა, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო, საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრო, ქალაქ თბილისის მერიის ტრანსპორტის საქალაქო სამსახური, და საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი.
სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის მიერ გამოცემულ ანგარიშში ასახულ იქნა ფონდის „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ მიერ მიწოდებული რეკომენდაციები.

The foundation “Partnership for Road Safety” (PfRS) made the great contribution to the road safety assurance’s preventive activities audit report done by the State Audit Office. During the working meetings, the PfRS presented own researches, comments and recommendations done with the partner organizations.
In 2017, the State Audit Office conducted the road safety assurance’s preventive activity efficiency audit. Within the audit, the current mechanics of the road accidents prevention by the decision-maker bodies of the road safety were studied, which revealed some defects. The recommendations were worked out for the following bodies: Georgian Government, Ministry of Internal Affairs, Ministry of Economics and Sustainable Development, Transport Department of Tbilisi City Hall, and the Roads Department of Georgia.
The recommendations provided by the foundation “Partnership for Road Safety” were included in the audit report.