საგზაო უსაფრთხეობის მართვის კურსის გაცნობა GIPA-ს უნივერსიტეტში
საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტში (GIPA) საზგაო უსაფრთხოების მართვის სალექციო და სასემინარო კურსის პრეზენტაცია გაიმართა. მომავალი სასწავლო წლიდან აღნიშნული უნივერსიტეტის სტუდენტებს საშუალება ექნებათ შეისწავლონ საგზაო უსაფრთხოების მართვის საფუძვლები.
კურსის პრეზენტაციას ესწრებოდნენ უნივერსიტეტის მაგისტრატურის სტუდენტები, რომლებიც ამავდროულად არიან თბილისის საკრებულოსა და მერიის თანამშრომლები, აგრეთვე, სხვადასხვა სამინისტროს საჯარო მოხელეები. კურსის წარდგენის დროს ყურადღება გამახვილდა მის მნიშვნელობაზე საქართველოში საზგაო უსაფრთხოების გაუმჯობესების კუთხით, გაცნობილ იქნა ის თემები, რაც კურსის დროს იქნება განხილული. პრეზენტაციის ბოლოს გაიმართა მცირე დისკუსია კითხვა-პასუხის რეჟიმში.
საგზაო უსაფრთხოების მართვის კურსი მზადდება პროექტის „საგზაო უსაფრთხოების ცოდნისა და ცნობიერების ამაღლების პროექტი თბილისსა და რუსთავში“ ფარგლებში, რომელიც აზიის განვითარების ბანკისა და ფონდის „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ მიერ ხორციელდება.

Introduction of Road Safety Management Course at GIPA
The Road Safety Management course was introduced at Georgian Institute of Public Affairs (GIPA), which includes. From the next academic year, the students of GIPA will have possibility to learn the introduction and basic information of road safety management.
The presentation of course was attended by the Master’s Degree students of GIPA, who simultaneously work at Tbilisi City Hall or Tbilisi City Assembly, as well as the employees of different ministries. During the introduction of course, the main attention was paid to the importance of road safety improvement in Georgia, and the issues that will be included in the course. At the end of meeting, a discussion was developed in the Q & A regime.
The road safety management course is being prepared within the project “Road Safety Knowledge and Awareness Increase Project in Tbilisi and Rustavi”, which is being implemented by the Asian Development Bank and the foundation “Partnership for Road Safety”.