რეგიონული სემინარი „ადვოკატირება საგზაო უსაფრთხოების კუთხით“
29-30 მაისს, ფონდმა „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის“, საერთაშორისო ორგანიზაციამ „აღმოსავლეთის ალიანსი უსაფრთხო და მდგრადი ტრანსპორტისთვის“ (EASST) და საქართველოს წითელი ჯვრის საზოგადოებამ უმასპინძლა რეგიონულ სემინარს „ადვოკატირება საგზაო უსაფრთხოების კუთხით“.
სემინარში მონაწილეობა მიიღო სამი ქვეყნის _ საქართველოს, სომხეთის და აზერბაიჯანის ეროვნული საზოგადოების და სხვა არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა.
სემინარის შემდეგ, ფონდმა „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის“ თანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა სომხეთის და აზერბაიჯანის საგზაო უსაფრთხოების საკითხებზე მომუშავე ორგანიზაციებთან, შემდგომი თანამშრომლობის და ერთობლივი რეგიონული პროექტების განხორციელების მიზნით.

Regional Seminar “Advocacy for Road Safety”
On May 29-30, the regional seminar “Advocacy for Road Safety” was held by the foundation “Partnership for Road Safety”, the international organization “EASST and Georgian Red Cross Society.
The participants were from the national societies and non-governmental organizations of three countries: Georgia, Armenia and Azerbaijan.
After the seminar, the foundation “Partnership for Road Safety” signed the Memorandum of Understanding for Cooperation with the Armenian and Azerbaijanian organizations working on the road safety in order to implement the joint regional project for improving road safety in our countries.