ნახატების კონკურსი საგზაო უსაფრთხოების თემატიკაზე
პროექტის „უსაფრთხო მოძრაობა, უსაფრთხო თემი“ ფარგლებში, ფონდმა „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის“ გამართა გამოფენა და ნახატების კონკურის დაჯილოვების ცერემონია. აჭარის რეგიონში მცხოვრები მოსწალეებისათვის გამოცხადდა ნახატების კონკურსი „საგზაო უსაფრთხოების ჩემპიონები“. კონკურსის ფარგლებში მომზადდა 60-ზე მეტი ნახატი და გამოფენის დამთვარიელებლებს საშუალება ჰქონდათ გაცნობოდნენ მოსწავლეების ნამუშევრებს.
გამოფენას და დაჯილდოებას დაესრო სკოლის დირექტორები, განათლების სამინისტროს წარმომადგენლები, მასწავლებლები და მოსწავლეები. გამოფენის ბოლოს, ფონდისა და კომპანიის „აჭარისწყალი ჯორჯია“ წარმომადგენლებმა საუკეთესო ნახატების ავტორებს გადასცეს პრიზები.  კონკურსის ყველა მონაწილემ მიიღო სიმბოლური საჩუქრები და წიგნები.
პროექტი „უსაფრთხო მოძრაობა, უსაფრთხო თემი“ მიზნად ისახავს მაღალმთიან აჭარაში საგზაო უსაფრთხოების შესახებ მოსახლეობის ცნობიერების ამაღლებას. პროექტი ხორციელდება კომპანიასთან  „აჭარისწყალი ჯორჯია“ თანამშრომლობით.

Painting Competition on Road Safety
The exhibition and painting competition awarding ceremony on road safety were held the by the foundation “Partnership for Road Safety” in the Region of Adjara. The competition was organized with the project “Safe Travel, Safe Community” for the Adjarian schoolchildren. During the competition, 60 pictures were created, which were available to the visitors at the exhibition.
The exhibition and awarding ceremony were attended by the school directors, representatives of the Ministry of Education and Science, teachers, parents and pupils. At the end of the exhibition, the representatives of the foundation “Partnership for Road Safety” and the company Adjarickali Georgia” gave the winner children the prizes; however all the participants were awarded with the small presents and books.
The project “Safe Travel, Safe Community” aims to increase the road safety awareness among the local population of the mountainous part of the Region of Adjara. The project is implemented in the collaboration with the company “Adjarisckali Georgia”.