კამპანია „სუფთა ჰაერი საქართველოსთვის“ ქუთაისში
18 ივლისს პროექტის „სუფთა ჰაერი საქართველოსთვის“ პრეზენტაცია გაიმართა ქუთაისში, არასამთავრობო ორგანიზაცია „სპექტრში“. ქუთაისში და ტყიბულში უკვე ერთ თვეზე მეტია დამონტაჟებულია ჰაერის ხარისხის გამზომი სენსორი. შეხვედრაზე იმსჯელეს მიღებული მონაცემების შესახებ, რა არის ჰაერის ძირითადი დამაბინძურებლები ქალაქში, როგორ შეიძლება გაუმჯობესდეს ჰაერის ხარისხი და რამდენად მნიშვნელოვანია საზოგადოების ჩართულობა ჰაერის ხარისხის მონიტორინგის პროცესში. „სპექტრის“ წარმომადგენლებს დაურიგდათ პროექტის საინფორმაციო ბროშურები.
მთლიანად საქართველოს მასშტაბით დამონტაჟებული 25 სენსორი, რაც საშუალებას გვაძლევს პირველად საქართველოში ონლაინ რეჟიმში მოვახდინოთ ჰაერის ხარისხის გაზომვა CO  და NO2 საცხოვრებელი ადგილის მიხედვით.
ფონდი “პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის” პარტნიორ ორგანიზაციებთან „ელვა“ და „ეკო ხედვა“, და ადგილობრივ და ცენტრალურ ხელისუფლებასთან ერთად განაგრძობს კამპანიას“ სუფთა ჰაერი საქართველოს“.

Campaign “Clean Air for Georgian Cities” in Kutaisi
On July 18, the presentation about the project was held in Kutaisi at the office of non-governmental organization “Speqtri” in Kutaisi. Two air quality-monitoring sensors are installed In Kutaisi and Tkibuli for a month. Therefore, during the meeting, the received data was analyzed, and participants discussed the ways of improving the air quality and solving the air pollution problems. The information booklets were given to the representatives of the organization “Speqtri”.
Totally, 25 sensors are installed in Georgia, which gives the possibility to measure air quality online, and define the level of CO NO2.
The foundation “Partnership for Road Safety”, continues the campaign “Clean Air for Georgia” with the partner organizations “Ecovision”, “Elva” and central and local governments.