ევროპის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებაში ფონდმა „პარტნიორობა საგზაო
10 მაისს, 9 აპრილის ბაღში, ფონდმა „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის“ ევროპის დღეებისადმი მიძღვნილ ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღო და საკუთარი ნაშრომები და პუბლიკაციები საგზაო უსაფრთხოების თემატიკაზე გამოფინა, რომელიც ღონისძიების მონაწილეებსა და სტუმრებს უფასოდ ურიგდებოდათ. ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ საქართველოში არსებული საელჩოები და სხვადასხვა ორგანიზაციები. ღონისძიების ლოზუნგი იყო „ერთად შევხვდეთ ევროპას“.
ევროპის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებაზე მოქალაქეებს ოფიციალური მისასალმებელი სიტყვით მიმართეს თბილისის მერმა დავით ნარმანიამ, ევროკავშირის ელჩმა საქართველოში იანოშ ჰერმანმა და საქართველოს ევროპასთან ინტეგრაციის მინისტრმა დავით ბაქრაძემ.
გამოფენაზე მოსული სტუმრები ასევე აფიქსირებდნენ საკუთარ მოთხოვნებს საგზაო უსაფრთხოების გაუმჯობესების კუთხით სპეციალურად გამზადებულ ბანერზე, რომელიც ფონდმა გლობალური კამპანიის #savekidslives ფარგლებში მოამზადა.

Foundation “Partnership for Road Safety” Participated in the European Days
On May 10, in “9 April Park”, the foundation “Partnership for Road Safety” participated in the events dedicated to the European Days in Georgia. The foundation exhibited own works and publications on road safety, which were distributed among the participants and visitors. The representatives of the different embassies in Georgia and other organizations presented their works, too. The slogan of the event was “Let’s meet Europe”.
At the event of European days, Tbilisi city mayor David Narmania, Ambassador of European Union in Georgia Janos Herman and State Minister of Georgia on European and Euro-Atlantic Integration David Bakradze.
At the exhibition, the visitors displayed their demands for the road safety improvement on the specially cratered banners; the banners were prepared by the foundation within the global campaign #savekidslives.