აღმოსავლეთის პარტნიორობის ფორუმში ტრანსპორტის ქვეჯგუფი შეიქმნა
11 თებერვალს, ფონდ „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის“ ინიციატივით, აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის საქართველოს ეროვნული პლატფორმის მე-6 საერთო კრებაზე ტრანსპორტის ქვეჯგუფი შეიქმნა.
შეხვედრაზე განიხილეს პლატფორმის 2014 წლის მუშაობის ანგარიში, ასოცირების ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სამოქალაქო საზოგადოების პლატფორმისა და სამოქალაქო საზოგადოების დიალოგის ფორუმის ფორმირების საკითხები, ასევე, პლატფორმის წევრთა მიერ ინიცირებული საკითხები, მათ შორის, ეკონომიკურ ჯგუფში ტრანსპორტის ქვეჯგუფის შექმნა, რასაც პლატფორმის წევრებმა ერთობლივად დაუჭირეს მხარი.
შეხვედრას ესწრებოდნენ პარლამენტის თავმჯდომარე, ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი, საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელის მოადგილე და სხვა სამთავრობო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები.

Transport Subgroup was Created in the Eastern Partnership Forum
On February 11, with the initiative of the foundation “Partnership for Road Safety”, the transport subgroup was created at the meeting of the Civil Society Forum of Eastern Partnership.
At the meeting, the report of the activities, which were implemented by platform in 2014, was presented. There were also discussed the issues of civil society platform and civil society dialogue forum. The platform member stated their initiatives, such as to create the transport subgroup that was completely approved by all the members.
The meeting was attended by the Davit Usupashvili, Chairman of Parliament, Davit Bakradze, State Minister of Georgia on European and Euro-Atlantic Integration, Deputy of European Union Representative in Georgia, and other government and non-government organizations.