პარლამენტის თავჯდომარესა და საზოგადოებრივ ორგანიზაციებს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
12 დეკემბერს საქართველოს პარლამენტსა და საზოგადოებრივ ორგანიზაციებს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. მემორანდუმს პარლამენტის თავმჯდომარემ დავით უსუფაშვილმა და 150-მდე საზოგადოებრივი ორგანიზაციის წარმომადგენელმა ხელი მოაწერეს.
საზოგადოებრივი ორგანიზაციების დღე ყოველწლიურად გაიმართება. მისი მიზანია უზრუნველყოს საზოგადოებრივ ორგანიზაციებსა და პარლამენტს შორის დიალოგის გაღრმავება. ამ დღეს საზოგადოებრივ ორგანიზაციებს საშუალება მიეცემათ პარლამენტარებთან ერთად იმსჯელონ ქვეყნის წინაშე მდგარი მნიშვნელოვანი პრობლემების, ამოცანების და საჯარო პოლიტიკის მიმართულებების შესახებ.
საქართველოს პარლამენტსა და საზოგადოებრივ ორგანიზაციებს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმზე ხელის მოწერის საზეიმო ცერემონიას ესწრებოდნენ პარლამენტის წევრები, დიპლომატიური კორპუსისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები. დოკუმენტზე ხელმოწერის დასრულების შემდეგ, პარლამენტის პლენარულ სხდომათა დარბაზში პარლამენტისა და საზოგადოებრივი ორგანიზაციების წარმომადგენლების სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.

The Memorandum between the Chairman of Parliament of Georgia and Civil Organizations was Ratified
12 December, the memorandum between the Parliament of Georgia and civil organizations was ratified. The memorandum was signed by David Usupashvili, the Chairman of Parliament and the representatives of about 150 civil organizations.
The day of civil organization will be held each year. Its main goal is to improve the dialogue between the civil organizations and the Parliament. At that day, the representatives of the civil organizations will have the possibility to discuss the important problems, tasks and direction of Georgian public policy.
The event was attended by the members of Parliament and the representatives of diplomatic and international organizations. After signing the document, the members of Parliament and the civil organizations gathered for the working meeting in the plenary session hall.