"სუფთა ჰაერი საქართველოს ქალაქებში“ "რადიო პირველის" პირდაპირ ეთერში
4 მაისს, ფონდის "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" დირექტორი ირაკლი იზორია "რადიო პირველის" გადაცემაში "რეგიონის დრიოთ" მიიწვიეს. გადაცემის ძირითადი თემა ჰაერის ხარისხი, ჰაერის დაბიძნურების დონე, ავტო დაზღვევა და ავტომობილის ტექნიკური შემოწმება იყო. ფონდის დირექტორმა ისაუბრა პროექტის "სუფთა ჰაერი საქართველოს ქალაქებში" შესახებ. გადაცემის სტუმრები ასევე გახლდათ ნინო სულხანიშვილი (ეკო ვიზია) და ნოე მეგრელიშვილი (საქართველოს გარემოს დაცვის სამინისტრო).
პროექტი "სუფთა ჰაერი საქართველოს ქალაქებში" მოსახლეობის ჩართულობითა და თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენებით ხელს უწყობს საქართველოს ქალაქებში ჰაერის ხარისხის მონიტორინგს. პროექტის ძირითადი მიზანია თანამედროვე ინტერნეტ-ტექნოლოგიების გამოყენებით ჰაერის კონტროლის, მოქალაქეების განათლებისა და ადვოკატირების გზით ჰაერის ხარისხის გაუმჯობესება და ჯანსაღი გარემოს შექმნა. პროექტი შედგება რამოდენიმე კომპონენტისგან, ესენია სკოლებში ეკო-კლუბების მოწყობა და ბავშვების ჩართვა ჰაერის შესახებ ინფორმაციის მოძიების პროცესში, და "ჰაერის ხარისხის საზომი სენსორის" დამონტაჟება სხვადასხვა ქალაქებში, რომელიც ავტომატურ რეჟიმში მოგვაწვდის ინფორმაციას და შექმნის საინფორმაციო ბაზას.
პროექტი "სუფთა ჰაერი საქართველოს ქალაქებში" ფონდისა "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" და პარტნიორი ორგანიზაციების "ელვა" და "ეკო ვიჟენის" ერთობილივი თანამშრომლობით ხორციელდება.

"Clean Air for Georgian Cities" on "Radio 1"
On the 4th of May, the director of the Foundation "Partnership for Road Safety" was invited to the radio live program "Regionis Droit" on the "Raidio 1" (FM 102.4). The main topic of the program was the air quality, rate air pollution in Georgian, the auto insurance and technical checking. MR. Irakli Izoria talked about the project "Clean Air for Georgian Cities", which is implemented in Georgia. The other guests were Nino Sulkhanishvili (Eco Vision) and Noe Megrelishvili (Ministry of Environment Protection of Georgia).
The overall purpose of the project "Clean Air for Georgian Cities" is to promote healthier, cleaner air throughout Georgia’s cities through implementing a powerful community-led advocacy and monitoring campaign. The project’s specific objective is to monitor air quality through a public, cost-effective monitoring system throughout Georgia. The project includes several components, such as arranging the eco clubs at schools and involving the children in the process of collecting data on air quality, and installing "air quality monitoring sensors" in different cities, which provide the information in the automated regime and create the database.
The project is being realized by the foundation "Partnership for Road Safety" and partner organizations "Elva" and "Eco Vision".