გაეროს მეორე საგზაო უსაფრთხოების კვირეული და მსვლელობა ბათუმში
არასამთავრობო ორგანიზაცია ფონდის "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" ინიციატივით, გაეროს მეორე საგზაო უსაფრთხოების კვირეულის კამპანიის ფარგლებში 10 მაისს ქალაქ ბათუმში მსვლელობა მოეწყო, რომელიც საგზაო უსაფრთხოებას მიეძღვნა. მსვლელობა გაიმართა ილია ჭავჭავაძის სახელობის თეატრის მიმდებარე ტერიტორიიდან 6 მაისის პარკამდე რუსთაველის ქუჩის გავლით.
წელს კვირეული ფეხითმოსიარულეთა უფლებების დასაცავად იმართება. კამპანიის მიზანია "უსაფრთხო გზები ყველასთვის". ქალაქ ბათუმში მსვლელობა ქ.ბათუმის მე-2 საჯარო სკოლის სამოქალაქო კლუბ "ბალავარის" მხარდაჭერით განხორციელდა. მსვლელობაში მონაწილეობა მიიღო სკოლის მოსწავლეებმა, სტუდენტებმა, სამთავრობო და არასამთავრობო სტრუქტურებისა  და მედიის წარმომადგენლებმა, და დაინტერესებული მოქალაქეებმა. მონაწილეებს ეცვათ სპეციალური მაისურები, გამვლელებს დაურიგდათ საინფორმაციო ფლაერები და აქსესუარები.
გაეროს მეორე მსოფლიო კვირეულის ფარგლებში, 6-12 მაისს მსვლელობები მსოფლიოს სხვადასხვა ქალაქში  იმართება. გლობალურ კამპანიას საქართველოც შეუერთდა. შეგახსენებთ, 29 აპრილს მსვლელობა თელავშიც გაიმართა.

UN Second Road Safety Week and Walk in Batumi
In the framework of the UN Second Road Safety Week, on the 10th of May, the Long Short Walk was organized in Batumi, Adjara. The walk was implemented with the initiative of the foundation "Partnership for Road Safety". The walk started from the Ilia Chavchavadze Theatre to the 6 May Park through Rustaveli Avenue.
In 2013, the Road Safety Week is dedicated to the pedestrians’ rights. The goal of the campaign is "Safe Roads for All". The walk in Batumi was managed with the help of the Civil Club "Balavari" of the 2nd Public School. Schoolchildren, students, representatives of governmental and non-governmental organizations, media and interested citizens were involved in the walk. The participants wear the special T-shirts, and the information flyers and accessories were disseminated.
Within the UN Second Global Week, the walk is organized in the different cities of the world during 6-12 May. Georgia also joined the global campaign. In addition, on 29th of April the walk was implemented in Telavi, too.