ფონდი "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" პროფესიული საგზაო უსაფრთხოების კურსს დაესწრო
26 დან 29 ნოემბრის ჩათვლით, ფონდის "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" გამგეობის თავმჯდომარე გელა კვაშილავა და ფონდის დირექტორი ირაკლი იზორია ლონდონში იმყოფებოდნენ, სადაც პროფესიული საგზაო უსაფრთხოების კურსს დაესწრნენ.
კურსის მიზანი იყო მონაწილეებს აემაღლებინათ ცოდნა და გაეუმჯობესებინათ უნარები პროფესიული საგზაო უსაფრთხოების კუთხით ისეთ თემებზე, როგორიცაა საგზაო უსაფრთხოების მართვის ძირითადი ელემენტებისა და მართვის მეთოდების გაგება, ფინანსური მონაცემების მონიტორინგი საგზაო უსაფრთხოების მართვისთვის და სხვა. დიპლომირებული კურსი შეიცავდა სალექციო პრეზენტაციებს, სასწავლო მაგალითების განხილვას, ვიდეო მასალების ჩვენებას, ჯგუფურ დისკუსიებს, ექსპერტთა შეფასებებსა და ჯგუფურ დავალებებს.
პირველი საგზაო უსაფრთხოების კურსში მონაწილეობა მიიღეს ორგანიზაცია EASST-ის პარტნიორი ქვეყნების წარმომადგენლებმა, როგორიცაა სომხეთი, აზერბაიჯანი, ბელარუსია, საქართველო, საბერძნეთი, ყირგიზეთი, მოლდოვა, მონტენეგრო, უკრაინა და დიდი ბრიტანეთი.

The Foundation "Partnership for Road Safety" attended the Occupational Road Safety Course
During 26-29 November, the chairman of the foundation "Partnership for Road Safety" Gela Kvashilava and the director Irakli Izoria attended the Occupational Road Safety Diploma Course in London. The course was organized by EASST, in association with Cranfield University.
The course was designed to improve knowledge and skills in managing occupational road safety, such as understanding the main elements of road safety management and some of the methods for managing; describing what financial data should be monitored in order to manage occupational road safety, etc. The diploma course is delivered through a combination of lecture presentations, case studies, video material, group discussions, expert panels and group exercises.
The first course was held with the participation of EASST partners and colleagues from Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, Greece, Kyrgyzstan, Moldova, Montenegro, Ukraine and the UK.