აფხაზეთის მე-3 საჯარო სკოლაში საგზაო უსაფრთხოებისადმი მიძღვნილი ღონისძიება გაიმართა
ფონდმა "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის" და აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლებისა და კულტურის სამინისტრო აგრძელებს ერთობლივი პროგრამის განხორციელებას. პროგრამის ფარგლებში აფხაზეთის მე-3 საჯარო სკოლაში საგზაო უსაფრთხოების შესახებ შემეცნებითი ღონისძიება მოეწყო.
ღონისძიების განმავლობაში სკოლის მოსწავლეები გაეცნენ საგზაო უსაფრთხოების შესახებ ინფორმაციას, განხილული იყო 12 წლამდე ბავშვების ქცევის წესები მანქანაში მგზავრობისას, ბავშვთა სავარძლების გამოყენება და მათი წინდასმის აკრძალვა. ბავშვებს დაურიგდათ საინფორმაციო ბუკლეტები, სასწავლო წიგნები, რეფლექტორები, ბრელოკები და სამაჯურები. სკოლას საჩუქრად გადაეცა სხვადასხვა სასწავლო მასალა და კლასში დასაკიდი პლაკატები საგზაო უსაფრთხოების წესებით. ნაჩვენები იყო საგზაო უსაფრთხოების შესახებ სხვადასხვა ფილმები სკოლის მოსწავლეების ორი ჯგუფისთვის: 3-6 და 7-12 კლასის ბავშვებისთვის.
პროგრამის ფარგლებში, უახლოეს მომავალში ფონდი "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის" გეგმავს ღონისძიების ჩატარებას აფხაზეთის სხვადასხვა საჯარო სკოლაში, შემდგომი შეხვედრა მოეწყობა ქალაქ ქუთაისის აფხაზეთის სკოლებში.

The Action for Road Safety was held at 2nd Public School of Abkhazia
The foundation "Partnership for Road Safety" and the Ministry of Education and Culture of Autonomous Republic of Abkhazia continues the implementation of the joint program. Within the framework of the program, the action for the road safety was held at 2nd Public School of Abkhazia.
During the action, the schoolchildren learned the road safety issues, the traffic behavior for the children, such as the use of children’s restraints and the prohibition of taking the front seat for children under the age of 12. The information booklets, tutorials, reflectors, brelocks and bracelets were disseminated among the children. The school received the different kinds of tutorials, books and posters with the traffic rules. Two groups of the children from 3th-6th grades and 7th-12th grades watched the different movies about the road safety.
Within the program, the foundation "Partnership for Road Safety" plans to manage the same actions at other public schools of Abkhazia in the near future. The next meeting is planned in Qutaisi, the city of the Region of Imereti.