საგზაო უსაფრთხოების სწავლება აფხაზეთიდან დევნილი ბავშვებისთვის
17 ოქტომბერს ფონდის "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" და აფხაზეთის განათლებისა და კულტურის სამინისტროს ერთობლივი თანამშრომლობით აფხაზეთიდან დევნილი ბავშვებისთვის შემეცნებით-გასართობი ღონისძიება მოეწყო. ღონისძიებას დაესწრო საქართველოში შვეიცარიის ელჩის მოადგილე  ფლორიან გუბლერი, აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე ვახტანგ ყოლბაია, აფხაზეთის განათლებისა და კულტურის მინისტრი დიმიტრი ჯაიანი, მინისტრის მოადგილეები, აფხაზეთის მთავრობის წარმომადგენლები და სხვა ოფიციალური პირები.
ბავშვებს მობილური ბიბლიოთეკის საშუალებით ჩაუტარდათ სახალისო გაკვეთილი საგზაო უსაფრთხოების შესახებ, დაურიგდათ წიგნები და სხვა საგანმანათლებლო მასალები ფონდის მიერ. სამახსოვრო საჩუქრები ბავშვებს შვეიცარიის ელჩის მოადგილემ ფლორიან გუბლერმაც გადასცა. ღონისძიების ფარგლებში მოხდა 50 ძირი ხის დარგვა, რაც საფუძვლად დაუდებს "აფხაზეთის სკვერის" შექმნას.
ღონისძიება იმართება პროექტის "საგზაო უსაფრთხოების სწავლება აფხაზეთისა და სამხრეთ ოსეთიდან დევნილი ბავშვებისთვის" ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება ფონდის "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" მიერ საქართველოში შვეიცარიის საელჩოსა და აფხაზეთის განათლებისა და კულტურის სამინისტროსთან თანამშრომლობით.

Road Safety Education for Disadvantaged Youth from Abkhazia
On the 17th of October, the cognitive-educational event for the Disadvantaged Youth from Abkhazia was conducted with the joint work of the foundation "Partnership for Road Safety" and Ministry of Education and Culture of Abkhazia. The event was attended by Florian Gubler, Deputy Head of Mission, Embassy of Switzerland in Georgia, Vakhtang Kolbaia, the Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Abkhazia, Dimitri Jaiani, Minister of Ministry of Education and Culture of Abkhazia, deputy ministers, and other officials.
The second public school children of Abkhazia attended the road safety lesson, they watched the movie about road safety rules, received the books and other educational materials. Deputy Head of Mission (Embassy of Switzerland in Georgia) Florian Gubler gave the souvenirs to the children. Within the event, 50 trees were planted, where the "Abkhazian Square" will be established.
The event was organized within the project "Road Safety Education for Disadvantaged Youth from Abkhazia and South Ossetia", which is being implemented by the foundation "Partnership for Road Safety" in the cooperation with the Embassy of Switzerland in Georgia and Ministry of Education and Culture of Abkhazia.