ფონდმა "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" საერთაშორისო სამეფო ჯილდო მიიღო
ფონდმა "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" საგზაო უსაფრთხოების სფეროში შეტანილი წვლილისთვის "პრინც მაიკლის სახელობის საგზაო უსაფრთხოების საერთაშორისო სამეფო ჯილდო" მიიღო. ბოლო შვიდი წლის განმავლობაში, ფონდმა პარტნიორული ურთიერთობა დაამყარა სამთავრობო, არასამთავრობო, კერძო სექტორსა და მედიასთან.
ფონდმა დიდი წვლილი შეიტანა საკანონმდებლო ცვლილებების შემუშავებასა და საქართველოს მოსახლეობის კულტურის ამაღლებაში საგზაო უსაფრთხოების კუთხით. როგორც EASST-ის პარტნიორი, ფონდი რეგულარულად უზიარებდა ფონდის მიერ სხვადასხვა დროს შექმნილ მასალებსა და გამოცდილებას EASST-ის პარტნიორ ქვეყნებს, როგორიცაა ყირგიზეთი, მოლდოვა, ბელარუსია, სომხეთი და აზერბაიჯანი.
ფონდი "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" მადლობას უხდის საქართველოს სამთავრობო ინსიტუტებს, BP საქართველოს, USAID,  FIA Foundation-ს, EASST-ს, საქართველოს საზოგადოებრივ მაუწყებელს, ესტონეთის მთავრობას, სხვადასხვა ბიზნეს კომპანიებსა და სპონსორებს საქართველოში საგზაო უსაფრთხოების გაუმჯობესების კუთხით შეტანილი წვლილისთვის. ჩვენ მზად ვართ, მომავალშიც გავარძელოთ მუშაობა ზემოთ აღნიშნულ პატნიორებთან,  რათა გავხადოთ გზები უსაფრთხო.

Work of The Foundation "Partnership for Road Safety" recognized by International Royal Award
The Partnership has been awarded a Prince Michael International Road Safety Award in recognition of its significant impact on the road safety situation in Georgia. During the last seven years, it has successfully established partnerships with the government, private sector, civil society, and media.
The organization has played a key role in the improvement of road safety legislation and the development of a road safety culture in Georgia. As part of the EASST network, the PfRS regularly shares materials and best practice with EASST partners in Kyrgyzstan, Moldova, Belarus, Armenia, and Azerbaijan.
The PfRS team would like to thank Georgian government institutions, BP Georgia, USAID, the FIA Foundation, the EASST, Georgian Public Broadcasting , Estonian government, Georgian business community and individual sponsors for their permanent attention toward road safety issues in Georgia. We are keen to continue work in partnership for coping this challenging issue and make our roads safer.