საგზაო უსაფრთხოების რეგიონალური სამოქმედო გეგმის პრეზენტაცია
12 მარტს საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროში "საგზაო უსაფრთხოების რეგიონალური სამოქმედო გეგმის" პრეზენტაცია გაიმართა. შეხვედრას ესწრებოდა ფონდი "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის" წარმომადგენლები, როგორც პროექტში მონაწილე მხარე.
"საგზაო უსაფრთხოების რეგიონალური სამოქმედო გეგმა" შემუშავბულია ტრასეკას "სახმელეთო ტრანსპორტის უსაფრთხოებისა და უშიშროების" პროექტის ფარგლებში. გეგმის მიზანია ბენეფიციარ ქვეყნებში მოძრაობის უსაფრთხოების სტანდარტების ამაღლება, რაც თავის მხრივ ტრასეკას დერეფნის შემდგომ განვითარებას შეუწყობს ხელს.
შეხვედრა ორგანიზებული იყო საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს ტრანსპორტის პოლიტიკის დეპარტამენტის მიერ.

On 12th of March "Regional Road Safety Action Plan" was presented in the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia. The representatives of the foundation "Partnership for Road Safety" attended the meeting, as the stakeholder part of the project.
"Regional Road Safety Action Plan" is created for the project "Land Transport Safety and Security" by TRACECA. The goal of the plan is to increase the standards of driving in the beneficiary countries, which will benefit TRACECA to develop.
The meeting was organized by the Transport Policy Department of Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia.