"მეგობრული გზების" პრეზენტაცია GDS-ზე
11 დეკემბერს, პროექტის "მეგობრული გზები" პრეზენტაცია GDS -ის შუადღის გადაცემაში "მიxერი" გაიმართა. ფონდის "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" გამგეობის თავმჯდომარე გელა კვაშილავამ და პროექტების კოორდინატორმა ლიკა მერაბიშვილმა ინოვაციური პროექტის მნიშვნელობასა და მის შინაარსზე ისაუბრეს. პროექტი ხორციელდება საქართველოში და მისი მიზანია აღმოიფხვრას ეგრედ წოდებული შავი წერტილები საქართველოს გზებზე, რათა შემცირდეს ავტო საგზაო შემთხვევების შედეგად დაშავებული და გარდაცვლილი ადამიანების რაოდენობა.
პროექტი ითვალისწინებს ვებ-პორტალის შექმნას, რომლის მეშვეობითაც საქართველოში მცხოვრები ადამიანები მოკლე ტექსტური შეტყობინების სახით გააგზავნიან ინფორმაციას (ფოტო, ვიდეო) მათთვის საშიში ადგილის შესახებ (მაგალითად, ადგილის შესახებ, სადაც ხშირად ხდება ავტო საგზაო შემთხვევა, გზა და ინფრასტრუქტურაა გამოსასწორებელი, სხვ.). აღნიშნული ინფორმაცია ავტომატიზირებულ რეჟიმში  სპეციალურად შექმნილ ონლაინ რუქაზე აისახება, რომელიც ხელმისაწვდომი იქნება ყველა დაინტერესებული პირისთვის.
პროექტი "მეგობრული გზები" ფონდისა "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" და პარტნიორი ორგანიზაციის "ელვა" ერთობილივი თანამშრომლობით ხორციელდება.

Presentation of "Friendly Roads" on GDS
On the 11th of December, the launch of the project "Friendly Roads" was presented on TV program "Mixer" on GDS. The chairman of the foundation "Partnership for Road Safety" Gela Kvashilava and the project coordinator Lika Merabishvili talked about the importance of the innovative project, which is being implemented in the whole Georgia. The main goal of the project is to improve the road safety and decreases the deaths and injuries.
The project considers creating the web-portal, which is defined for uploading videos, photos and information about danger places on the street, such as road incident, lack of traffic sings, and bad road infrastructure, etc. All the information will be displayed on the online map in the automated regime, which is available for everyone.
The project is being realized by the foundation "Partnership for Road Safety" and partner organization "Elva".