"მეგობრული გზების" პრეზენტაცია რუსთავში
25 ნოემბერს, რუსთავში პროექტ "მეგობრული გზების" პრეზენტაცია გაიმართა. შეხვედრის მონაწილე სკოლის მოსწავლეები და სამოქალაქო კლუბის წევრები დაინტერესტდნენ პროექტის განხორციელების ეტაპებით. მათ სურვილი გამოთქვეს მიიღონ საგზაო უსაფრთხოების შესახებ დეტალური ინფორმაცია და მეტი განათლება. ფონდის "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" დირექტორმა ირაკლი იზორია ღონისძიების მონაწილეებს დაპირდა, რომ უახლოეს მომავალში მათთვის სპეციალურ ტრეინინგებს მოაწყობდა. მან ასევე ისაუბრა ინოვაციური პროექტის მნიშვნელობასა და მის შინაარსზე ისაუბრეს.
პროექტი "მეგობრული გზები" ხორციელდება საქართველოში და მისი მიზანია პროექტის მიზანია აღმოიფხვრას ეგრედ წოდებული შავი წერტილები საქართველოს გზებზე, რათა შემცირდეს ავტო საგზაო შემთხვევების შედეგად დაშავებული და გარდაცვლილი ადამიანების რაოდენობა. პროექტი ითვალისწინებს ვებ-პორტალის შექმნას, რომლის მეშვეობითაც საქართველოში მცხოვრები ადამიანები მოკლე ტექსტური შეტყობინების სახით გააგზავნიან ინფორმაციას (ფოტო, ვიდეო) მათთვის საშიში ადგილის შესახებ (მაგალითად, ადგილის შესახებ, სადაც ხშირად ხდება ავტო საგზაო შემთხვევა, გზა და ინფრასტრუქტურაა გამოსასწორებელი, სხვ.). აღნიშნული ინფორმაცია ავტომატიზირებულ რეჟიმში  სპეციალურად შექმნილ ონლაინ რუქაზე აისახება, რომელიც ხელმისაწვდომი იქნება ყველა დაინტერესებული პირისთვის.
პროექტი "მეგობრული გზები" ხორციელდება ფონდისა "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" და პარტნიორი ორგანიზაცია "ელვას" ერთობილივი თანამშრომლობით.

Presentation of "Friendly Roads" in Rustavi
On the 25th of November, the project "Friendly Roads" was presented in Rustavi. The schoolchildren and the members of the civil clubs were greatly interested in the road safety and the project "Friendly Roads". They expressed their desire to learn traffic rights and receive the road safety knowledge deeply. The director of the foundation "Partnership for Road Safety" Irakli Izoria promised to deliver the road safety trainings in near future. He also talked about the importance of the innovative project, which is being implemented in the whole Georgia.
The main goal of the project "Friendly Roads" is to improve the road safety and decreases the deaths and injuries. The project considers creating the web-portal, which is defined for uploading videos, photos and information about danger places on the street, such as road incident, lack of traffic sings, and bad road infrastructure, etc. All the information will be displayed on the online map in the automated regime, which is available for everyone.
The project is being realized by the foundation "Partnership for Road Safety" and partner organization "Elva".