ფონდის "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოები6სთვის" დირექტორი დიდი ბრიტანეთის პარლამენტს ეწვია
15-დან 19 ოქტომბრის ჩათვლით, ფონდის "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" დირექტორი ირაკლი იზორია ქართველ პარლამენტარებთან ეკა ბესელიასთან, ირინა იმერლიშვილთან, დიმიტრი ხუნდაძესა და გიორგი ცაგარეიშვილთან ერთად დიდ ბრიტანეთს ეწვია. სამუშაო ვიზიტი პროგრამის "არასამთავრობო სექტორსა და საქართველოს პარლამენტს შორის საჯარო პოლიტიკაზე დიალოგის ხარისხის გაუმჯობესება" ფარგლებში შესრულდა. პროგრამა ხორციელდება ვესტმინსტერის დემოკრატიის ფონდი მიერ ევროკავშირის დაფინანსებით.
ვიზიტის ფარგლებში, ირაკლი იზორია დიდი ბრიტანეთის პარლამენტის წევრებს შეხვდა, მათ გააცნო ფონდის "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" ხედვა და სამომავლო გეგმები. ფონდის დირექტორმა ბრიტანეთის პარლამენტის წევრებს ფონდის მიერ ჩატარებული კვლევა "12 წლამდე ბავშვის ავტომობილის წინა სავარძელში დასმის აკრძალვის გავლენა ბავშვთა სიკვდილიანობასა და დაშავებულთა რაოდენობაზე" წარუდგინა. კვლევა გაზაფხულზე 4 თვის წინ ჩატარდა. ირაკლი იზორიამ იქ მყოფ ქართველ და ბრიტანელ პარლამენტის წევრებს ფონდის მიერ შემუშავებული საგზაო უსაფრთხოების კანონში შესატანი საკანონმდებლო ცვლილებების დოკუმენტი გააცნო.
პროგრამის "არასამთავრობო სექტორსა და საქართველოს პარლამენტს შორის საჯარო პოლიტიკაზე დიალოგის ხარისხის გაუმჯობესება" მიზანია არასამთავრობო ორგანიზაციებს საშუალება მიეცეს სწორად დაგეგმოს და განახორციელოს ადვოკატირებისა და კომუნიკაციის საქმიანობა. ფონდი აქტიურად მუშაობს 12 წლამდე ბავშვის საგზაო უსაფრთხოების კუთხით, კერძოდ კი კანონში ბავშვების ავტომობილში წინ დასმის აკრძალვისა და ბავშვთა სავარძლის გამოყენების შესახებ ცვლილებების შემუშავებაზე.

Director of the foundation "Partnership for Road Safety" Visited the Parliament of the UK
From 15th to 19th of October, the director of the foundation "Partnership for Road Safety" Irakli Izoria with Georgian MPs Eka Beselia, Irina Imerlishvili, Dimitri Khundadze and Giorgi Tsagareishvili visited the United Kingdom. The business trip was planned within the program "Develop the Dialogue on the Public Policy between Non-Governmental Sector and Parliament of Georgia", which is organized by the Westminster Foundation for Democracy with the financial support of European Union.
Mr. Irakli Izoria met the MPs of Parliament of the UK; he introduced the vision and plans of the foundation "Partnership for Road Safety". Izoria presented the results and main conclusions of the research "Influence of Prohibiting for Children under the Age of 12 to occupy the Front Seat on the Number of Deaths and Injuries", which was conducted 4 months ago by the foundation. The director of the foundation "Partnership for Road Safety" discussed the future legislation changes for the Law of Georgia on Road Safety with the Georgian and British MPs.
The main goal of the program "Develop the Dialogue on the Public Policy between Non-Governmental Sector and Parliament of Georgia" is to give the possibility to the non-governmental organizations to plan and implement the advocacy and communication activities appropriately. The foundation actively works on the children’s road safety, in particular on the law changes about forbidding children to sit in the front seat of a car and use a child restraint seat.