ანრი ჯოხაძე საგზაო უსაფრთხოების საპატიო ელჩი გახდა
ფონდი "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის" და საერთაშორისო ორგანიზაცია EASST-ის ინიციატივით ევროვიზიის 2012 წლის ქართველი წარმომადგენელი ანრი ჯოხაძე  ჩაერთო საგზაო უსაფრთხოების კამპანიაში. ანრის მიენიჭა საპატიო ელჩის წოდება, რომელიც ფონდის წარმომადგენელმა ლიკა მერაბიშილმა გადასცა.
ანრი ჯოხაძე გამოეხმაურა ბავშვთა უსაფრთხოების პრობლემებს საქართველოს გზებზე. მომღერალმა ჯოხაძემ გადაიღო სოციალური ვიდეო-რგოლი, რომელიც მშობლებს ურჩევს საგზაო უსაფრთხოების წესების დაცვასა და მცირეწლოვანი ბავშვების გაფრთხილებას საკუთარ ავტომობილებში. ანრი მოუწოდებს მშობლებს არ დასვან ბავშვები ავტომობილის წინა სავარძლებზე და გამოიყენონ სპეციალური დამჭერი სავარძლები.
აღსანიშნავია, რომ 2011 წლის ევროვიზიის კონკურსის გამარჯვებული აზერბაიჯანელი ნიკი ასევე EASST-ის საპატიო ელჩია და იგი აქტიურად არის ჩართული საგზაო უსაფრთხოების კამპანიებში.

Anri Jokhadze Became the Honorary Ambassador of Road Safety
With the initiative of the foundation "Partnership for Road Safety" and the international organization "EASST", the Georgian representative of the contest "Eurovision 2012" Anri Jokhadze has been enrolled in the road safety campaign. Anri is awarded the honorary ambassador. The representative of the foundation Lika Merabishvili gave the honorary  title to him.
Anri Jokhadze responds to the road safety problems on the Georgian roads. The singer shot the social video-clip, which advises parents to keep the traffic rules and take care of little children in their automobiles. Anri calls the parents not to allow children to sit in the front seats and to use the child restraints.
Nikki, the last winner of the contest "Eurovision 2011", is also the honorary ambassador of "EASST"; he is involved in the road safety campaign actively.