შეხვედრა პარლამენტისა და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს შორის
28 მარტს სასტუმრო "ქორთიარდ მარიოტში" სამუშაო შეხვედრა პარლამენტის კომიტეტებისა და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს შორის გაიმართა. შეხვედრას ესწრებოდა თხუთმეტამდე არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენლი და საქართველოს პარლამენტის სხავდასხვა კომიტეტების აპარატის უფროსები, მოადგილეები და სპეციალისტები. შეხვედრაზე აგრეთვე მიწვეულნი იყვნენ ფონდის "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" დირექტორი ირაკლი იზორია და პროექტის კოორდინატორი ლიკა მერაბიშვილი.
ფონდის წარმომადგენლებმა 12 წლამდე ბავშვის საგზაო უსაფრთხოების საკითხებზე, ავტომობილით მგზავრობის დროს ბავშვთა სპეციალური დამჭერი სავარძლის მნიშვნელობასა და 12 წლამდე ბავშვებისთვის ავტომობილის წინ დასმის აკრძალვაზე ისაუბრეს. ფონდი აქტიურად მუშაობდა 12 წლამდე ბავშვის საგზაო უსაფრთხოების კუთხით, კერძოდ კი კანონში ბავშვების ავტომობილში წინ დასმის აკრძალვისა და ბავშვთა სავარძლის გამოყენების შესახებ ცვლილებების შემუშავებაზე. რაც საგზაო უსაფრთხოების კანონში შეტანილი ცვლილებით დასრულდა. 2014 წლის 1 მარტიდან ბავშვის წინა სავარძელზე დასმა ჯარიმდება 40 ლარის ოდენობით.
აღნიშნული სამუშაო შეხვედრა მოაწყო ვესტმინსტერის დემოკრატიის ფონდმა და საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციამ. შეხვედრა გაიმართა პროგრამის "არასამთავრობო სექტორსა და საქართველოს პარლამენტს შორის საჯარო პოლიტიკაზე დიალოგის ხარისხის გაუმჯობესება" ფარგლებში, რომლის მიზანია არასამთავრობო ორგანიზაციებს საშუალება მიეცეს სწორად დაგეგმოს და განახორციელოს ადვოკატირებისა და კომუნიკაციის საქმიანობა. პროგრამა ხორციელდება ვესტმინსტერის დემოკრატიის ფონდის მიერ ევროკავშირის დაფინანსებით.

Meeting between the Representatives of the Parliament of Georgia and NGOs
On the 28th of March, the working meeting between the representatives of the Parliament of Georgia and the non-governmental organizations was held at the hotel "Courtyard Marriott". The meeting was attended by the representatives of fifteen non-governmental organizations and the deputy and specialties of the committees of the Parliament of Georgia. The director of the foundation "Partnership for Road Safety" Irakli Izoria and the project coordinator Lika Merabishvili were invited to the working meeting.
The representatives of the foundation "Partnership for Road Safety" talked about the road safety of the children under the age of 12, importance of children’s car restraints and prohibition for children to occupy the front seat in a car. The foundation actively worked on the children’s road safety, in particular to work out the legislative changes about forbidding children to sit in the front seat and use a child restraint seat. The work completed with the legislative changes in the traffic law. From the 1st of March, 2014, it is forbidden for children under 12 to sit in the front seat; and it is fined with 40 GEL.
The working meeting was organized by the Westminster Foundation for Democracy and the Georgian Young Lawyers’ Association. The meeting was held within the program "Develop the Dialogue on the Public Policy between Non-Governmental Sector and Parliament of Georgia".  The program is prepared by the Westminster Foundation for Democracy with the financial support of European Union.