ქართველი მრბოლელები შეუერთდნენ მსოფლიო კამპანიას #SaveKidsLives
6 აპრილს, ფონდთან  „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის“ ერთად, ქართველი მრბოლელები შეუერთდნენ მსოფლიო კამპანიას #SaveKidsLives. მათ  ბანერებზე გამოხატეს თავიანთი მოწოდება და სურვილები ბავშვთა საგზაო უსაფრთხოებასთან  დაკავშირებით. ღონისძიება გაიმართა რუსთავის საერთაშორისო ავტოდრომზე, სადაც მრბოლელებმა, ფონდის წარმომადგენლებთან ერთად,  გადაიღეს ფოტოები კამპანიისთვის.
2014 წელს, საქართველოში 21 16-წლამდე ბავშვი გარდაიცვალა, ხოლო 839 დაშავდა საგზაო შემთხვევის შედეგად. იმისათვის, რომ ეს რიცხვი შემცირდეს და დავიცვათ ბავშვები საქართველოს გზებზე, გლობალურ კამპანიაში ფონდი „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ აქტიურადაა ჩართული, რომლის ფარგლებშიც ბავშვები და ახალგაზრდები უფროსებს მოუწოდებენ დაიცვან საგზაო წესები, ხოლო სახელმწიფოს ლიდერებს სთხოვენ შექმნან ისეთი საგზაო პირობები, რომელიც მათ უსაფრთხო მოძრაობას  უზრუნველჰყოფს. მსოფლიოს ბავშვები  ერთ ვებ-გვერდზე www.savekidslives2015.org გაერთიანდნენ, სადაც საკუთარ ხელმოწერასა და მოთხოვნას ფოტოს ან ვიდეო სახით აფიქსირებენ.

On April 6, with the foundation Partnership for Road Safety, Georgian racers joined the global event, and expressed their wishes about kids’ traffic safety on the banner. The event was held at Rustavi International Motorpark, where racers, with representatives of the Foundation, took photos for #SaveKidsLives  campaign.
In 2014, in Georgia, 21 children under the age of 16 died and 839 got injured during the traffic accidents. In order to decrease the number and save kids on the Georgian roads, the Foundation “Partnership for Road Safety” is actively involved in the global campaign.  Within the global campaign, the children and young over the world are calling the adults to keep the traffic law; and they ask the government and leaders to create such road environment that will provide safe travel. Kids over the world are gathered on the web-page www.savekidslives2015.org, where they leave their signature and demands with photos and videos.