ფონდმა „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ პრეზენტაცია საგზაო-სატრანსპორტო და ინფრასტრუქტურის საკოორდინაციო ჯგუფის რიგით მეორე შეხვედრაზე
თბილისის მერიაში საგზაო-სატრანსპორტო და ინფრასტრუქტურის ჯგუფის მიერ, რიგით მეორე სამუშაო შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრის მთავარ თემას მიწისქვეშა და მიწისზედა პარკირების განვითარების სტრატეგიის განხილვა წარმოადგენდა. შეხვედრის მონაწილეები გაეცნენ საცობების აპლიკაციის პროექტს, როემლიც თბილისის მერიამ შეიმუშავა. შეხვედრაზე, ფონდის „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ დირექტორმა ირაკლი იზორიამ პროექტის „მეგობრული გზების“ შესახებ ისაუბრა.
საგზაო-სატრანსპორტო და ინფრასტრუქტურის საკოორდინაციო ჯგუფი თბილისის მერის მოადგილის ირაკლი ლექვინაძის ინიციატივით შეიქმნა. სამუშაო ჯგუფის მიზანია სხვადასხვა ორგანიზაციისა და დარგობრივი სპეციალისტების გამოცდილების გაზიარება, რათა გაუმჯობესდეს საგზაო და სატრანსპორტო ინფრასტრუქტურა. სამუშაო ჯგუფი აერთიანებს თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს, თბილისის მერიის, სამთავრობო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს. სამუშაო ჯგუფის შეხვედრების რეგულარულად გაგრძელდება, რათა მოხდეს სამომავლო პრიორიტეტების განსაზღვრა უკეთესი საგზაო გარემოს შესაქმნელად.

Foundation “Partnership for Road Safety” Presented on the Road-Transport and Infrastructure Coordination Group Meeting II
The Road-Transport and Infrastructure Coordination Group Meeting II was held at the Tbilisi City Hall. The main task was to discuss the parking strategy development. The project of the traffic jam application was introduced to the meeting participants, which was worked out by Tbilisi City Hall. At the meeting, Irakli Izoria, the director of the foundation “Partnership for Road Safety”, presented the project “Friendly Roads”.
The Road-Transport and Infrastructure Coordination Group was created with the initiative of Irakli Lekvinadze, Deputy of Tbilisi Mayor. The goal of the working group is to share the experience of the different organizations and specialists in order to improve the road and transport infrastructure. Working groups includes the representatives of the Tbilisi City Assembly, Tbilisi City Hall, government and non-governmental organization. Working groups meeting will continue in order to define the future priorities for the better road environment.