საგზაო უსაფრთხოების სწავლება აფხაზეთიდან დევნილი ბავშვებისთვის
28 მარტს ფონდის "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" პროექტის ასისტენტი ქეთი მურუსიძე თბილისში მცხოვრებ აფხაზეთიდან დევნილ ბავშვებს ესტუმრა. მობილური ბიბლიოთეკის საშუალებით ბავშვებს ჩაუტარდათ სახალისო გაკვეთილი სასწავლო ფილმების მეშვეობით საგზაო უსაფრთხოების შესახებ. აქტივობა განხორციელდა აფხაზეთის განათლებისა და კულტურის სამინისტროსთან თანამშრომლობით.
ფონდმა "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" დევნილ ბავშვებს  საგზაო უსაფრთხოების სასწავლო წიგნები და სხვა საგანმანათლებლო მასალები გადასცა. ბავშვები დაინტერესდნენ აღნიშნული თემით და აქტიურად ჩაერთვნენ საგზაო უსაფრთხოების სწავლებაში.
მობილური ბიბლიოთეკა შეიქმნა ფონდისა "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" და აფხაზეთის განათლებისა და კულტურის სამინისტროს ერთობლივი მუშაობით საქართველოს შვეიცარიის საელჩოს, BP საქართველოს, EASST-სა და Road Safety Fund-ის (საგზაო უსაფრთხოების ფონდის) დახმარებით.

Road Safety Education for Disadvantaged Youth from Abkhazia
On th3 28th of March, the project assistant of the foundation "Partnership for Road Safety" Keti Murusidze visited the disadvantaged schoolchildren from Abkhazia in Tbilisi. In the mobile library, the children attended the road safety lesson and watched the movie about road safety rules. The action was organized with the support of the Ministry of Education and Culture of Abkhazia.
The foundation "Partnership for Road Safety" gave the road safety educational books and other materials to the schoolchildren and the school in Borjomi. The children showed the great interest in the road safety and got involved in the process.
The mobile library was created by the foundation "Partnership for Road Safety" and  the Ministry of Education and Culture of Abkhazia with the support Swiss Embassy in Georgia, BP Georgia, EASST and Road Safety Fund.