საგზაო უსაფრთხოება ჭოპორტში
ფონდის „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ პროექტების კოორდინატორი ლიკა მერაბიშვილი ჭოპორტის სკოლას ესტუმრა, სადაც ადგილობრივი სკოლის მოსწავლეებს საგზაო უსაფრთხოებასა და მათი სოციალური როლის შესახებ ესაუბრა.
პრეზენტაციის შემდგომ სკოლის მოსწავლეებმა საკუთარი საგზაო უსაფრთხოებასთან დაკავშირებული ინოვაციური იდეები და თანამედროვე ტექნოლოგიების ნიმუშები წარმოადგინეს.
შეხვედრა ჩატარდა პროექტის „ახალგაზრდები ინოვაციური განვითარების“ ფარგლებში, რომელსაც ორგანიზაცია „ელვა“, „ჯეოლაბი“ და „ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების სააგენტო“ ახორციელებს.

Road Safety in Choporti
Lika Merabishvili, Project Coordinator of the foundation “Partnership for Road Safety” visited the school in Choporti, where she talked with the school pupils about the road safety and children’s social responsibility.
After the presentation, the schoolchildren presented their innovative ideas related and modern technology samples to road safety.
The meeting was held within the project “Youth for Innovative Development”, which is being implemented by the organization “Elva”, “Geolab” and “Innovation and Technology Agency”.