საგზაო დარღვევებზე ქულათა სისტემის პრეზენტაცია რადიო პირველზე
რადიო პირველზე, გადაცემის „ღია სტუდია“ მთავარი თემა საგზაო უსაფრთხოების კანონში შესატანი ცვლილებები იყო. რადიოს პირდაპირ ეთერს ფონდის „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ დირექტორი ირაკლი იზორია და „ტრანსპორტისა და გზების ასოციაციის“ თავმჯდომარე დავით მესხიშვილი სტუმრობდნენ.
გადაცემის სტუმრებმა საგზაო უსაფრთხოების კანონში შესატანი ცვლილებები განმარტეს, და მის შესაძლო შედეგებზე იმსჯელეს. გადაცემის სტუმრებმა ასევე მოქალაქიის სატელეფონო ზარებს უპასუხეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ შემუშავებული კანონპროექტის შემუშავების პროცესში ფონდი „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ აქტიურად მონაწილეობდა. კანონპროექტი ქულათა სისტემისა და უკონტაქტო პატრულირების შემოღებასა და მართვის მოწმობის გაცემისა და ქვეითთა უსაფრთხოების დაცვის საკითხების გაძლიერებას გულისხმობს.

Road Safety Law Violation and Score Grading System Presentation on Radio 1
The main topic of the program “Gia Stusia” on Radio 1 was road safety law amendments. The guest-speakers were Irakli Izoria, Director, foundation “Partnership for Road Safety” and Davit Meskhishvili, Head of the “Transport and Roads Association”.
The guest-speakers talked about the amendments in road safety law and analyzed the possible results. The guest-speakers replied to the citizens’ calls.
The foundation “Partnership for Road Safety” participated in the legal amendment initiative preparation process with the Ministry of Internal Affairs of Georgia. The initiative means the new score grading systems and contactless patrol police implementation, and driving license issuance and pedestrians’ problem solution.