პროექტის „უსაფრთხო მოძრაობა, უსაფრთხო თემის“ პრეზენტაცია და ვიდეო კლიპის ჩვენება აჭარის რეგიონში
16 ნოემბერს, ბათუმის დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში, ფონდმა „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის“  გამართა პროექტის „უსაფრთხო მოძრაობა, უსაფრთხო თემი“  პრეზენტაცია. პროექტი მიზნად ისახავს საგზაო უსაფრთხოების შესახებ მოსახლეობის ცნობიერების ამაღლებას მაღალმთიან აჭარაში და ამ კუთხით ადგილობრივი ახალგაზრდებისა და მოსწავლეების გააქტიურებას.
შეხვედრისას განიხილეს საგზაო უსაფრთხოების კუთხით არსებული პრობლემები აჭარაში. ასევე, ფონდის წარმომადგენლებმა შეხვედრის მონაწილეებს გააცნეს პროექტის ფარგლებში განხორციელებული ღონისძიებები. შეხვედრის დასასრულს აუდიტორიამ იხილა სპეციალურად პროექტის ფარგლებში მომზადებული საგანმანათლებლო სოციალური ვიდეო-კლიპი, რომელსაც მალე ადგილობრივი და ცენტრალური ტელევიზიების საშუალებით ფართო მაყურებელი იხილავს. შეხვედრას დაესწო  ადგილობრივი მედია-საშუალებები, არასამთავრობო ორგანიზაციები, სამოქალაქო კლუბების ახალგაზრდები და კომპანია აჭარისწყლის წარმომადგენლები.
პროექტი „უსაფრთხო მოძრაობა, უსაფრთხო თემი“  ხორციელდება კომპანიასთან  „აჭარისწყალი ჯორჯია“ თანამშრომლობით.

The Presentation of the Project “Safe Traffic, Safe Community” in the Region of Adjara
On November 16, the foundation “Partnership for Road Safety” presented the project “Safe Traffic, Safe Community”. The project aims to increase the road safety awareness among the local population of the mountainous part of the Region of Adjara, and to engage the youth and schoolchildren in the road safety activities.
At the meeting, the road safety problems in the Region of Adjara were discussed, and the representatives of the foundation “Partnership for Road Safety” reviewed the activities implemented within the project. At the end of the meeting the social video ad was shown to the audience; the video will be shown on the local and central TV channels. The meeting was attended by the representatives of the local media, non-governmental, civil clubs and the company “Adjarisckali”.
The project “Safe Travel, Safe Community” is implemented in the collaboration with the company “Adjarisckali”.