ლორდი დაბსი მიმართვა საგზაო უსაფრთხოების მნიშვნელობის შესახებ
7 ოქტომბერს, შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტში საგზაო უსაფრთხოების სფეროში რეგიონული თანამშრომლობის განვითარების ხელშეწყობის მიზნით გამართულ მიღებაზე სიტყვით გამოვიდა დიდი ბრიტანეთის პარლამენტის წევრი ლორდი დაბსი.
ლორდმა დაბსმა ისაუბრა საგზაო  უსაფრთხოების მნიშვნელობასა და საგზაო შემთხვევებით გამოწვეული სიკვდილიანობის მასშტაბებზე. ასევე, აღნიშნა თუ რამდენად მნიშვნელოვანია ერთობლივი და ეფექტური მუშაობა საგზაო საფრთხეების შესამცირებლად და ამ კუთხით მოსახლეობის ცნობიერების ამაღლების საჭიროება. მან მადლობა გადაუხადა პარტნიორ ორგანიზაციებსა და დონორებს თანამშრომლობისა და მხარდაჭერისთვის.
შეხვედრა ბრიტანული ორგანიზაციის „აღმოსავლეთის ალიანსი უსაფრთხო და მდგრადი ტრანსპორტისათვის“ (EASST), ფონდის „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის“ და შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტის (IBSU) ორგანიზებით გაიმართა.

Lord Dubs about the Importance of Road Safety
On October 7, Lord Dubs, a member of the Parliament of Great Britain, talked about the importance of road safety at the Reception of Regional Network Development Meeting, which was held at the International Black Sea University (IBSU). The event was hosted by the foundation “Partnership for Road Safety”.
Lord Dubs mentioned the importance of road safety in the country and reviewed the causes of the high number of road accidents. He talked about the necessity of the joint and effective network work of the organization in order to increase the awareness of the society. Mr. Dubs thanked the partner organization and donors for their collaboration and support.
The Regional Network Development Meeting was organized by the Eastern Alliance for Safe and Sustainable Transport“(EASST), foundation “Partnership for Road Safety” and International Black Sea University (IBSU).