კვლევის „უსაფრთხო გადაადგილების შესაძლებლობები მგზავრებისთვის“ შუალედური შედეგების პრეზენტაცია
30 სექტემბერს, ფონდმა „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ და „CRRC-საქართველომ“ ერთობლივი კვლევის - „უსაფრთხო გადაადგილების შესაძლებლობები მგზავრებისთვის“ შუალედური შედეგების პრეზენტაცია გამართა. შეხვედრას ესწრებოდნენ სამთავრობო,  არასამთავრობო, კერძო სექტორისა და მედიის წარმომადგენლები.
ფონდი „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ და CRRC-საქართველოს წარმომადგენლები დამსწრეების წინაშე ორი მოხსენებით წარდგნენ, მათშორის: 1. საქალაქთაშორისო  გადაადგილება საქართველოში: მძღოლების, ავტოსადგურის ადმინისტრაციისა და მგზავრების შეხედულებები;  2. საქალაქთაშორისო გადაადგილება საქართველოში: ინსტიტუციონალური და საკანონმდებლო ანალიზი. საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს წარმომადგენელმა კი, ისაუბრა საქართველოს საგზაო უსაფრთხოების სტრატეგიის შესახებ.
კვლევის მიზანია ქვეყანაში არსებული  საქალაქთაშორისო სატრანსპორტო გადაყვანების სფეროსთან დაკავშირებული საკანონმდებლო ბაზის შესწავლა, სახელმწიფო სტრუქტურების ფუნქციებისა და მოვალეობების გაცნობა, დაინტერესებული მხარეების გამოკვეთა და ამ სფეროს გასაუმჯობესებლად შესაბამისი  რეკომენდაციების შეთავაზება. აღნიშნული კვლევახორციელდება USAID-ის ფინანსური მხარდაჭერით, აღმოსავლეთ-დასავლეთის მართვის ინსტიტუტის (EWMI) ACCESS-ის პროექტის ფარგლებში.

The Interim Result Presentation of the Research “Safe Movement Possibilities for Passengers”
On September 30, the foundation “Partnership for Road Safety” and “CRRC – Georgia” presented the interim results of joint research “Safe Movement Possibilities for Passengers”. The meeting was attended by the representatives of government, non-government organizations, private sector and media.
The representatives of the foundation “Partnership for Road Safety” and “CRRC – Georgia” made two reports, such as 1) intercity movement in Georgia: drivers’, station administration’s and passengers’ views; 2) intercity movement in Georgia: institutional and legal analysis. The representatives of the Ministry of Economy and Sustainable Development talked about the road safety strategy in Georgia.
The research aims to study the intercity transport legal bases in Georgia, government functions and obligations, to define the interested parts and to work out the relevant recommendations in order to improve the system. The research is financed by USAID, ACCESS project of East West Management Institute.