კამპანია „#შეანელე“ (#SlowDown) რადიო პირველის ეთერში
პირველი რადიოს გადაცემას "პიკის საათი, ფონდის "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის" დირექტორი ირაკლი იზორია და ქართულ ამერიკული უნივერსიტეტის სტუდენტი თეო მამულაშვილი სტუმრობდა. გადაცემა გლობალურ კამპანია „#შეანელე“ (#SlowDown) ეძღვნებოდა.
გლობალურ კამპანია „#შეანელე“ (#SlowDown) 8-14 მაისს მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყანაში ჩატარდა. მოქალაქეები მძღოლებს სიჩქარის კლებისკენ მოუწოდებდნენ, რადგანაც სიჩქარე ერთერთი მნიშვნელოვანი საგზაო რისკ-ფაქტორის, რომლის შედეგადაც მსოფლიოს უამრავი ადამიანი იღუპება. საქართველოში, 2016 წელს, 6939 საგზაო შემთხვევა მოხდა.

Campaign #SlowDown on Radion 1
Irakli Izoria, Director of foundation “Partnership for Road Safety” and Teo Mamulashvili, a student of Georgian-American University visited the program “Pikis Saati” on Radio 1. The program was dedicated to the UN Global Campaign #SlowDown.
The campaign was implemented in many countries all over the world during a week, May 8-14. The citizens called drivers for slowing down, as speeding is one of the important traffic risk-factor, because many people from the world countries die each year. In 2016, 6939 road crashes were registered in Georgia.