კამპანია “გავხადოთ ჩვენი გზა უსაფრთხო“ “რადიო 1“-ის ეთერში
25 აპრილს, „რადიო 1“-ის დილის გადაცემის მთავარი თემა ცენტრალურ ჩქაროსნულ მაგისტრალზე მიმდინარე მშენებლობა და მასზე არსებული საგზაო უსაფრთხოების კამპანია “გავხადოთ ჩვენი გზა უსაფრთხო“  გახლდათ. გადაცემას  ფონდის „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ დამფუძნებელი გელა კვაშილავა სტუმრობდა.
გადაცემის მსვლელობისას, გელა კვაშილავამ ისაუბრა ცენტრალური ჩქაროსნული მაგისტრალის მშენებლობაზე, ქვეყნისთვის მისი მშენებლობის მნიშვნელობასა და საგზაო უსაფრთხოების პროექტის „საგზაო უსაფრთხოების შესახებ ცოდნისა და ცნობიერების ამაღლების კამპანია E-60 თბილისი-ფოთი გზის მიმდებარე მაგისტრალზე“  ფარგლებში განხორციელებული და დაგეგმილი ღონისძიებების შესახებ. კამპანიის “გავხადოთ ჩვენი გზა უსაფრთხო“  მიზანია E-60 თბილისი-ფოთი გზის მიმდებარე მაგისტრალზე საგზაო ავარიების შედეგად გარდაცვლილი და დაშავებული ადამიანების რიცხვის შემცირება.

Campaign „Make Our Road Safe” on „Radio 1”
On April 25, the main topic of the morning program on “Radio 1” was road construction and road safety campaign „Make Our Road Safe” on the central highway. The guest speaker was Gela Kvashilava, Chairman, the foundation “Partnership for Road Safety”.
During the radio program, Gela Kvashilava talked about the construction of the central highway, its importance for the country’s development and road safety project “Awareness and education road safety campaigns on E-60 Tbilisi-Poti Corridor and in Settlements along this highway Corridor”, implemented and planned campaign activities. The campaign „Make Our Road Safe” aims to decrease the number of death and injures on E60 Tbilisi-Poti corridor and nearby the central highway.