კამპანია „ნუ შექმნი საფრთხეს, დაიცავი საგზაო წესები“ საგარეჯოს N4 საჯარო სკოლაში
21 მაისს, საგარეჯოს N4 საჯარო სკოლაში, კამპანიის „ნუ შექმნი საფრთხეს, დაიცავი საგზაო წესები“ ფარგლებში, საგზაო უსაფრთხოების შესახებ პრეზენტაცია ჩატარდა. კამპანია ტარდება ფონდი „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის“ მიერ პროექტის „საგზაო უსაფრთხოების შესახებ ცოდნისა და ცნობიერების ამაღლება კახეთის რეგიონში“ ფარგლებში.
შეხვედრაზე ფონდის წარმომადგენლებმა ისაუბრეს პროექტის მიზნების, ამოცანების და სამომავლო აქტივობების შესახებ, ასევე, საგზაო უსაფრთხოების საკითხებზე, საგზაო მოძრაობის წესების  და მათი დაცვის აუცილებლობის შესახებ. მოსწავლეებთან კითხვა-პასუხის საშუალებით გამოიკვეთა  საგარეჯოს გზებზე არსებული საგზაო რისკ-ფაქტორები და მოსწავლეების მხრიდან შესაბამისი უსაფრთხოების ზომების მიღების აუცილებლობა. მოსწავლეები შეთანხმდნენ, რომ მათი აქტიური ჩართვა საგზაო უსაფრთხოების საკითხებში და საგზაო წესების დაცვა მნიშვნელოვანია მათივე უსაფრთხოებისთვის.

Campaign “Don’t Create Danger, Keep the Traffic Rules!”at Public School N4 in Sagarejo
On May 21, the presentation on roads safety was held within the campaign “Don’t Create Danger, Keep the Traffic Rules!” at public school N4 in Sagarejo. The campaign is being implemented for the project “Awareness and Education Campaigns on Road Safety in Kakheti Region”.
At the meeting, the representatives of the foundation, talked about the project tasks and planned activities of the project. After the discussion with the schoolchildren, the main road safety problems and risk-factors were defined. The children agreed that without their engagement and keeping the traffic rules, it is impossible to decrease the road accidents.