კამპანია „დავიცვათ ბავშვების სიცოცხლე“ სკოლა „სხივში“
8 აპრილს, სკოლა „სხივის“ მოსწავლეები და მასწავლებლები ფონდის „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ და შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტის  ორგანიზებით გლობალურ კამპანიას „დავიცვათ ბავშვების სიცოცხლე“ შეურთდა. სკოლის მოსწავლეებმა სპეციალურად გამზადებულ ბანერებზე დააფიქსირეს საკუთარი მოთხოვნა, რომელიც უფროსებს ბავშვთა საგზაო უსაფრთხოების დაცვისკენ მოუწოდებს.
გლობალური კამპანიის ფარგლებში, მსოფლიოს ბავშვები და ახალგაზრდები უფროსებს მოუწოდებენ დაიცვან საგზაო წესები, ხოლო სახელმწიფოს ლიდერებს სთხოვენ შექმნან ისეთი საგზაო პირობები, რომელიც მათ უსაფრთხო მოძრაობას  უზრუნველჰყოფს. მსოფლიოს ბავშვები  ერთ ვებ-გვერდზე www.savekidslives2015.org გაერთიანდნენ, სადაც საკუთარ ხელმოწერასა და მოთხოვნას ფოტოს ან ვიდეო სახით აფიქსირებენ.
2014 წელს, საქართველოში 21 16-წლამდე ბავშვი გარდაიცვალა, ხოლო 839 დაშავდა საგზაო შემთხვევის შედეგად. იმისათვის, რომ ეს რიცხვი შემცირდეს და დავიცვათ ბავშვები საქართველოს გზებზე, გლობალურ კამპანიაში ფონდი „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ აქტიურადაა ჩართული.

On April 8, with the partnership of the Foundation “Partnership for Road Safety” and International Black Sea University the private school “Skhivi” joined the global campaign “Save Kids Lives”. The schoolchildren put their signs and demands on the banners, which call the people to save the kids on the roads.
Within the global campaign, the children and young over the world are calling the adults to keep the traffic law; and they ask the government and leaders to create such road environment that will provide safe travel. Kids over the world are gathered on the web-page www.savekidslives2015.org, where they leave their signature and demands with photos and videos.
In 2014, in Georgia, 21 children under the age of 16 died and 839 got injured during the traffic accidents. In order to decrease the number and save kids on the Georgian roads, the Foundation “Partnership for Road Safety” is actively involved in the global campaign.