კამპანია „დავიცვათ ბავშვების სიცოცხლე“ შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტში
30 მარტს, შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი ფონდთან „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ თანამშრომლობით გლობალურ კამპანიას „დავიცვათ ბავშვების სიცოცხლე“ შეურთდა. ფონდისა და უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა სპეციალურად გამზადებულ ბანერებზე დააფიქსირეს საკუთარი მოთხოვნა, რომელიც უფროსებს ბავშვთა საგზაო უსაფრთხოების დაცვისკენ მოუწოდებს.
ასევე, ფონდისა და უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა სტუდენტებისა და სკოლა „სხივის“ მოსწავლეების ჩართულობით მასშტაბურ აქცია-კამპანია დაგეგმეს, რომელიც უახლოეს მომავალში განხორციელდება. გლობალური კამპანიის ფარგლებში, მსოფლიოს ბავშვები და ახალგაზრდები უფროსებს მოუწოდებენ დაიცვან საგზაო წესები, ხოლო სახელმწიფოს ლიდერებს სთხოვენ შექმნან ისეთი საგზაო პირობები, რომელიც მათ უსაფრთხო მოძრაობას  უზრუნველჰყოფს. მსოფლიოს ბავშვები  ერთ ვებ-გვერდზე www.savekidslives2015.org გაერთიანდნენ, სადაც საკუთარ ხელმოწერასა და მოთხოვნას ფოტოს ან ვიდეო სახით აფიქსირებენ.
2014 წელს, საქართველოში 21 16-წლამდე ბავშვი გარდაიცვალა, ხოლო 839 დაშავდა საგზაო შემთხვევის შედეგად. იმისათვის, რომ ეს რიცხვი შემცირდეს და დავიცვათ ბავშვები საქართველოს გზებზე, გლობალურ კამპანიაში ფონდი „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ აქტიურადაა ჩართული.

On March 30, with the partnership of the Foundation “Partnership for Road Safety”, International Black Sea University joined the global campaign “Save Kids Lives”. The representatives of the Foundation and university put their signs and demands on the banners, which call the people to save the kids on the roads.
In the near future, the wide action will be held by the Foundation “Partnership for Road Safety” with the help of university students and pupils of school “Skhivi”. Within the global campaign, the children and young over the world are calling the adults to keep the traffic law; and they ask the government and leaders to create such road environment that will provide safe travel. Kids over the world are gathered on the web-page www.savekidslives2015.org, where they leave their signature and demands with photos and videos.
In 2014, in Georgia, 21 children under the age of 16 died and 839 got injured during the traffic accidents. In order to decrease the number and save kids on the Georgian roads, the Foundation “Partnership for Road Safety” is actively involved in the global campaign.