კამპანია „შეანელე“ შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტში
14 ნოემბერს, საქართველოში ავტოსაგზაო შემთხვევებში დაშავებულთა და  დაღუპულთა საერთაშორისო დღის აღსანიშნავად, შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტში ფონდ “პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის” დამფუძნებელმა, გელა კვაშილავამ, გამართა პრეზენტაცია თემაზე:  შეანელე, გზა დაუთმე ქვეითს!
2009 წელს მსოფლიო ჯანდაცვის ორგანიზაციამ, გაერო-ს რეზოლუციაზე დაყრდნობით, ყოველი წლის ნოემბრის თვის მესამე კვირა დღე ავტოსაგზაო შემთხვევების შედეგად დაშავებულთა და გარდაცვლილთა დღედ გამოაცხადა.
პრეზენტაციის მიზანია საზოგადოების ინფორმირება საქართველოს გზებზე არსებული მაღალი ტრავმებისა და ფატალური შემთხვევების მიზეზებზე და მათი გადაჭრის გზებზე ახალგაზრდებთან დიალოგი. სტუდენტების მხრიდან აღნიშნული თემების მიმართ დაიანტერესება იმდენად დიდი აღმოჩნდა, რომ მათ მიერ ახალი სტუდენტური კლუბის დაფუძნების გადაწყვეტილება ერთხმად იქნა მიღებული. კლუბის კოორდინირებულ მუშაობს ხელს შეუწყობს ფონდი “პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის”.
საჭიროა საზოგადოების ყველა ჯგუფის მედიის, ბიზნესის, ხელისუფლების, არასამთავრობო ორგანიზაციების, ჯანდაცვის სფეროს წარმომადენლების გააქტიურება და ერთობლივი, კოორდინირებული მოქმედება საქართველოში საგზაო უსაფრთხოების პრობლემების მოსაგვარებლად, რათა შემცირდეს ავტო-საგზაო შემთხვევების შედეგად დაღუპულთა და დაშავებულთა  რაოდენობა.

Campaign “Slow Down” at the International Black Sea University
On November 14, the founder of the foundation “Partnership for Road Safety” Gela Kvashilava visited the International Black Sea University, and presented the road safety presentation “Slow Down, Let Pedestrians Walk!”. The visit was dedicated to the Day of Memory of the Road Injuries and Dead People.
World Health Organization (WHO) announced the third Sunday of November as the Day of Dead and Injured People on the Road according to the UN Resolution in 2009.
The goal of the meeting was to inform students about the high number of road crashes on the Georgian roads, which cause the traumas and fatal results. The dialogue was developed with the students. In order to solve the problem, it is necessary to involve the representatives of business, media, NGO-s, healthcare systems, and their coordinative activities, by this way the number of death and injuries can be decreased