ეროვნული მდგრადი ურბანული ტრანსპორტის პოლიტიკის სამუშაო შეხვედრა III
სასტუმრო „ქორთიარდ მარიოტში“ (თბილისი), პროექტის „მწვანე ქალაქები: ინტეგრირებული მდგრადი ტრანსპორტი ქალაქ ბათუმისა და აჭარის რეგიონისათვის“ ფარგლებში მესამე სამუშაო შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრას ესწრებოდნენ მთავრობის, საერთაშორისო და ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, მედია და დაინტერესებული პირები.
შეხვედრა შედგებოდა ორ სესიად. შეხვედრის მთავრმა გამომსვლელებმა გელა კვაშილავა (პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის) და ირაკლი სამხარაძე (მთავარი ეროვნული მრჩეველი) დამსწრეებს პროექტის არსებული შედეგები და რეკომენდაციები გააცნეს.
პროექტი „მწვანე ქალაქები: ინტეგრირებული მდგრადი ტრანსპორტი ქალაქ ბათუმისა და აჭარის რეგიონისათვის“ ხორციელდება გაეროს  განვითარების პროგრამისა (UNDP) და გლობალური გარემოსდაცვითი ფონდის (GEF) ხელშეწყობით და საქართველოს გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროსთან თანამშრომლობით. პროექტის მიზანია მდგრადი და ინტეგრირებული მუნიციპალური სატრანსპორტო სისტემების განვითარება და მდგრადი სატრანსპორტო პოლიტიკის ჩამოყალიბება.

Within the project “Green Cities: Integrated Sustainable Transport for the City of Batumi and the Adjara Region”, the third workshop was held at Courtyard Marriott Hotel, Tbilisi. The meeting was attended by the government, international and local non-governmental organization representatives, media and interested people.
The meeting was divided into two sessions. The main speakers of the meeting were Gela Kvashilava (Partnership for Road Safety, Chairman) and Irakli Samkharadze (Senior National Adviser). They talked about the ongoing results of the project and recommendations.
The project “Green Cities: Integrated Sustainable Transport for the City of Batumi and the Adjara Region” is being with the support of UNDP, GEF and the Ministry of Environment and Natural Resources Protection of Georgia. The project aims at developing the sustainable and integrated municipal transport system and forming the sustainable transport policy.