ერთად გავხადოთ გზები უსაფრთხო
2011 წლის 11 მაისს ფონდი ,,პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ (PFRS) ინიციატივით საქართველო ოფიციალურად შეურთდა გლობალურ კამპანიას ,,საგზაო უსაფრთხოების ათწლეულის სამოქმედო გეგმა 2011-2020 “ (DECADE OF ACTION FOR ROAD SAFETY 2011-2020). ღონისძიება გაიმართა დღის 12 საათზე ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ამავე უნივერსიტეტის სტუდენტების მონაწილეობით;
ღონისძიების ფარგლებში წარმოდგენილი იქნა;
> ფონდი ,,პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ წარმომადგენელის პრეზენტაცია;
> ჩამოსული ბრიტანელი და უკრაინელი სტუმრების მისალმება\პრეზენტაცია;
> ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტების მიერ მომზადებული პრეზენტაცია იმის შესახებ, თუ როგორ აღიქვამენ საგზაო უსაფრთხოების სფეროში არსებულ პრობლემებს საკუთარ ქვეყანაში და როგორ ესახებათ ამ საკითხების მოგვარების გზები.
> სტუდენტების მიერ სპეციალურად ამ დღისთვის შექმნილი სარეკლამო ვიდეო რგოლების ჩვენება;
> სოციალური სიმღერის და კლიპის პრეზენტაცია ქართველი ვარსკვლავების მონაწილეობით (ვაჟა მანია, თიკა ჯამბურია, სოფო ხალვაში, გიორგი მეფისაშვილი, სალომე ბაკურაძე, ია ჩანტლაძე, მარიკა თხელიძე, მიშა მდინარაძე);

On May 11, 2011 by the initiative of the fund "Partnership for Road Safety" (PFRS) Georgia officially joined the global campaign "Decade of Action for Road Safety 2011-2020). The arrangement was held in Ilia State University on 12:00 p.m. Students of the same university took part in the abovementioned arrangement;
In the arrangement was represented:
> Presentation of the representative of the fund "Partnership for Road Safety";
> Greeting/presentation of guests from Great Britain and Ukraine;
> Presentation prepared by the students of Ilia State University about the fact how they perceive problems which exist in the sphere of road safety in their country and how they see the ways to solve these problems;
> Showing of advertisement videos which were prepared by the students especially for that day;
> Presentation of a social song and video by participation of Georgian famous singers (Vazha Mania, Tika Jamburia, Sopho Khalvashi, Giorgi Mepisashvili, Salome Bakuradze, Ia Chantladze, Marika Tkhelidze, Misha Mdinaradze);
> Cutting of the cake and awards ceremony (there was awarded the author of the best advertisement video).