22 აპრილს ფინდმა პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის, კავკასიის გარემოსდაცვითი არასამთავრობო ორგანიზაციების ქსელი (CENN). ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოსთან (USAID), გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის გარემოს დაცვის პროგრამასა (UNEP) და პარტნიორ ორგანიზაციებთან ერთად აღნიშნა „დედამიწის დღე“, რომლის მთავარი გზავნილი იყო: შეაჩერე კლიმატის ცვლილება, ითამაშე შენი როლი!
წარმოდგენილი იქნა თბილისში არსებული სხვადასხვა საავტომობილო კომპანიების ‚მწვანე’ მანქანების გამოფენა, რომლებიც ამ დღისთვის შეირჩა შემდეგი კრიტერიუმებით: საწვავის კუთხით ეკონომიური, მცირე ზომის ავტომობილი, რომელიც ნაკლებ გამონაბოლქვს გამოყოფს და ხმაურს გამოსცემს და, შესაბამისად, ნაკლებად აბინძურებს გარემოს, აგრეთვე მცირე ადგილს იკავებს გზაზე გადაადგილებისას, რაც ქალაქის განტვირთვასაც უწყობს ხელს და ნაწილობრივ საცობების პრობლემასაც უხსნის მოსახლეობას. აქციის მიზანს წარმოადგენდა, გაეცნო საზოგადოებას ამ ტიპის სატრანსპორტო საშუალებების დადებითი მხარეები და მათი პოპულარიზაცია მოეხდინა.
აქციას დაესწრო ქალაქის მერი გიგი უგულავა.
გიგი უგულავა: თითოეულმა ადამიანმა, რომ იზრუნოს გარემოზე, ეს ყვალა შეთხვევაში გარემოს წაადგება. მთელ მსოფლიოში ცდილობენ აღნიშნონ დედამიწის დღე და პოპულარიზაცია გაუწიონ მას, მაგრამ ეს უნდა გახდეს ადამიანების ყოველდღიურობა. სულ უფრო და უფრო მეტი მცდელობაა იმისა, რომ გამონაბოლქვი იყოს ნაკლები და მანქანა ეკონომიური იყოს, რაც საბოლოო ჯამში ეკოლოგიაზე აისახება

Fund Partnership for Road Safety, the Caucasus Environmental NGO Network (CENN) together with United States Agency for International Development (USAID), United Nations Environmental Program (UNEP) and partner organizations celebrated “Earth Day”. The principal message of the event was: “Stop Climate Change, Play Your Part“.
Various automobile companies functioning in Tbilisi exhibited ‘green cars’ at the Rose Revolution Square. Especially for this day, automobile companies made preferential offers on ‘green cars’, which became an incentive for the population to purchase fuel efficient and environmentally sustainable automobiles. The aim of the event was to introduce the positive aspects of such means of transportation and contribute to their popularization.
The event was joined by Tbilisi Mayor Gigi Ugulava too. According to him, the Tbilisi City Hall is trying to increase ecological knowledge among the population through various projects.