ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღე - ,,დაიცავი ის ვინს დაუცველია“
პირველ ივნისს ბავშვთა დღესთან დაკავშირებით, რომელიც საქართველოში ყოველწლიურად აღინიშნება, ფონდმა ,,პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ გამართა აქცია სახელწოდებით: ,,დაიცავი ის ვინც დაუცველია“, რომლის ფარგლებში ქალაქ თბილისის ღუდუშაურის სახელობის კლინიკაში ამ დღეს დაბადებულ 12 ახალშობილს გადაეცათ სამგზავრო სავარძლები, ხოლო მათ მშობლებს სპეციალური საინფორმაციო ბუკლეტები. ასევე, მშობლებს განემარტათ თუ რა მნიშვნელობა აქვს და რატომ არის აუცილებელი მცირეწლოვანი ბავშვების მანქანით გადაყვანისას სპეციალური უსაფრთხოების სავარძლების გამოყენება.
ზემოხსენებულ ღონისძიებაზე, ფონდის წარმომადგენლებთან ერთად ახალშობილებს საჩუქრები გადასცეს, საქართველოს პარლამენტის ვიცე-სპიკერმა რუსუდან კერვალიშვილმა, საქართველოს პარლამენტის ჯანდაცვის კომიტეტის თავმჯდომარემ ოთარ თოიძემ, ასევე პროექტის ,,ალიანსი საქართველოს უსაფრთხო გზებისთვის“ დონორი ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა.
ღუდუშაურის კლინიკის დირექტორმა და მთავარმა ექიმმა ზაზა სინაურიძემ, ყურადღება განსაკუთრებით გაამახვილა ბავშვთა უსაფრთხოებაზე და როგორც დიდი გამოცდილების მქონე ექიმმა აღნიშნა, რომ მცირეწლოვანი ბავშვების დაშავება ხშირ შემთხვევაში ავტო-საგზაო შემთხვევების შედეგად ხდება. აქედან გამომდინარე, მშობლებს მოუწოდა საგზაო უსაფრთხოების ნორმების დაცვისაკენ, ხოლო ფონდის წარმომადგენლებს დიდი მადლობა გადაუხადა ფასიანი საჩუქრების გადაცემისთვის.

Child Protection Day – “Protect the unprotected”
On June 1st, which is celebrated in Georgia as child protection day, the foundation Partnership for Road Safety has held the even Protect the Unprotected, in frames of the event, 12 newborn infants in Tbilisi Guduhsauri hospital have received presents, including child restraints and special leaflets. Parents were explained why it is needed to transport infants using special restraints.
During the above mentioned event, the infants received presents from vice speaker Mrs.Rusudan Krvalishvili, the head of Parliament Health committee Mr. Otar Toidze as well as the representatives of Alliance for Georgias Road Safety donor organizations.
The director of the hospital, Zaza Sinauridze has underlined the importance of safe transportation for Children and infants and as a doctor of huge experience, has mentioned that children are frequently injured in vehicles due to ignorance of safety requirements by their parents. He thanked the representatives of Foundation for valuable presents and called parents for fulfilling traffic safety rules.