აჭარის მაღალმთიანეთში საგზაო უსაფრთხოების ტრეინინგი დაიწყო
17 თებერვალს, ფონდმა „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის“, საერთაშორისო ორგანიზაციასთან „ევროპის ალიანსი უსაფრთხო და მდგრადი ტრანსპორტისთვის“  და კომპანია „აჭარისწყალი ჯორჯიასთან“ ერთად, დაიწყო საგზაო უსაფრთხოების ტრეინინგები აჭარის მაღალმთიანეთში მცხოვრები მოსახლეობისათვის.
ტრენინგში მონაწილეობას მიიღებენ: ადგილობრივი მუნიციპალიტეტების, რესურსცენტრების წარმომადგენლები, სკოლების დირექტორები, მოსწავლეები, პოლიციის თანამშომლები.
პროექტის ფარგლებში გათვალისწინებულია ტრენინგის ჩატარება საგზაო უსაფრთხოების ძირითად რისკ ფაქტორებზე, როგორიცაა: უსაფრთხოების ღვედების გამოუყენებლობა, მაღალი სიჩქარით ავტომობილის მართვა, მობილური ტელეფონის გამოყენება მანქანის მართვის დროს, ქვეითების უსაფრთხოება, ფეხით მოსიარულეთა ინფორმირება, ნასვამობა, გადაღლილ მდგომარეობაში მანქანის მართვა, ბავშვთა უსაფრთხოება. პროექტის ფარგლებში განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმობა მოზარდთა განათლებას და ჩართვას სხვადასხვა ტიპის ღონისძიებებში.

Road Safety Trainings in the Region of Adjara
On February 17, the foundation “Partnership for Road Safety” started the road safety trainings for the citizens in the Region of Adjara. The trainings are held with the support of international organization “EASST” and the company “AGL”.
The trainings will be attended by the representatives of local municipalities, resource centers, school directors, pupils, police officers.
The trainings will be held about the following topics: risk-factors for non-using seat belts, speed driving, using mobile phones while driving, pedestrians’ safety, pedestrians’ awareness, drunk driving, driving while being tired, children’s safety. During the project, the main attention is paid to the youth’ education and their involment in the different types of events.