აქცია ქუთაისის საჯარო სკოლაში
15 მაისს ქუთაისის 41-ე საჯარო სკოლაში საგზაო უსაფრთხოების აქცია ჩატარდა. აქციის ფარგლებში მესამე, მეოთხე კლასის მოსწავლეებმა მოახდინეს დემონსტრირება იმ უნარჩვევების და ცოდნის, რომელიც მიიღეს ,,საგზაო უსაფრთხოების სწავლება სკოლებში“ პროგრამის შედეგად.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ ქალაქის მერიის და საპატრულო პოლიციის წარმომადგენლები. ისინი მიესალმნენ ბავშვებს, გამოხატეს თავისი დადებითი დამოკიდებულება და გამოუცხადეს მხარდაჭერა ამ ინიციატივას, რომელიც გულისხმობს ბავშვებისთვის საგზაო უსაფრთხოების ნორმებისა და წესების სწავლებას. ღონისძიებას ესწრებოდნენ ასევე თბილისიდან ჩასული სტუმრები, ფონდის ,,პსუ“  წარმომადგენლები.

Road safety Event in Kutaisi
On May 15, road safety event was held in Kutaisi No 41 public school. In the frames of the event pupils of the 3rd and 4th grades demonstrated the knowledge that they acquired in the result of the Youth Road Safety Education program.
Representatives of the City Hall and patrol police attended the event. They welcomed the initiative and represented their support for the youth road safety education program. Guests from Tbilisi, representatives of The Partnership for the Road Safety Foundation, who are the authors and executors of the project, attended the event as well.