ჩვენი მიზანია უსაფრთხო გზები ყველასთვის - ღონისძიება სკოლაში
ფონდი "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის" გაერთიანებული ერების მეორე საგზაო უსაფრთხოების კვირეულის კამპანიას შეუერთდა. ფონდმა სპეციალური აქცია მოაწყო თბილისის პირველ ექსპერიმენტალურ სკოლაში, სადაც სკოლის მოსწავლეები მონაწილეობდნენ.
ფონდის მიერ გამართულ აქციაზე მოწვეული იყო ესტონეთის საელჩოს წარმომადგენელი, რომელიც თავის მხრივ ჩაერთო კამპანიაში მსოფლიოს  ფეხითმოსიარულეთა დასაცავად. მოწვეულმა სტუმარმა სკოლის მოსწავლეებს ესტონური გამოცდილება გაუზიარა. ბავშვებს ასევე ჩაუტარდათ სახალისო გაკვეთილი ფეხითმოსიარულეთა უსაფრთხოების შესახებ.
გაეროს მეორე მსოფლიო კვირეული ფეხითმოსიარულეების უსაფრთხოებას ეძღვნება. კვირეული გაიმართება 6-12 მაისს მსოფლიოს სხვადასხვა ქალაქებში გაიმართება მსვლელობები. ფონდი "პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის" გეგმავს სხვადასხვა ღონისძიებების გამართვას თბილისსა და საქართველოს რეგიონებში. კვირეულის ძირითადი მესიჯებია "მე ვარ ფეხითმოსიარულე!", "მე ფეხით დავდივარ!" და "ჩვენი მიზანია უსაფრთხო გზები ყველასთვის!".

Our Goal is Safe Road for Everyone - Event at School
The foundation "Partnership for Road Safety" joined the Second UN Decade of Action for Road Safety. The foundation managed the event at the 1st Experimental School in Tbilisi, where the schoolchildren participated.
The representative from Estonian Embassy in Georgia was invited to the event, who also joined the campaign to protect world’s pedestrians. She shared her Estonian experience to the children. The funny short lessons about pedestrian’s safety were also delivered to the schoolchildren.
The Second UN Decade of Action for Road Safety is dedicated to the pedestrian’s safety. The Road Safety Week will be held during 6-12 May over the world. The foundation "Partnership for Road Safety" plans the different kinds of events in Tbilisi and other regions of Georgia. The main messages of the Week are "I am a Pedestrian!", "I am Walking for!" and "Our Goal is Safe Road for Everyone!".