„უსაფრთხო გადაადგილების შესაძლებლობები მგზავრებისთვის“ - კვლევის შედეგების პრეზენტაცია ქუთაისში
ქუთაისის დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში, კვლევის „უსაფრთხო გადაადგილების შესაძლებლობები მგზავრებისთვის“ შედეგებზე დაყრდნობით მომზადებული პოლიტიკის დოკუმენტის ჟურნალისტებისთვის, ადგილობრივი მთავრობისა და დაინტერესებული პირებისთვის წარდგენა და განხილვა მოხდა. შეხვედრა გაიმართა ფონდის „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ და  CRRC-საქართველოს ორგანიზებით.
კვლევის მიზანი იყო ქვეყანაში არსებული  საქალაქთაშორისო სატრანსპორტო გადაყვანების სფეროსთან დაკავშირებული საკანონმდებლო ბაზის შესწავლა, სახელმწიფო სტრუქტურების ფუნქციებისა და მოვალეობების გაცნობა, დაინტერესებული მხარეების გამოკვეთა და ამ სფეროს გასაუმჯობესებლად, შესაბამისი რეკომენდაციების შეთავაზება. შეხვედრაზე საზოგადოებას კვლევის მიგნებები და პოლიტიკის დოკუმენტი CRRC-საქართველოს მკვლევარმა - გიორგი ბაბუნაშვილმა და ფონდ “პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ დირექტორმა - ირაკლი იზორიამ გააცნეს.
კვლევა განხორციელდა USAID-ის ფინანსური მხარდაჭერით, აღმოსავლეთ-დასავლეთის მართვის ინსტიტუტის (EWMI) ACCESS-ის პროექტის ფარგლებში.

“Safe Mobility for Passengers” – Presentation of Research Findings in Kutaisi
The policy document based on the research “Safe Mobility for Passengers” was presented to the journalists, local government representatives and interested people at the Democratic Engagement Center in Kutaisi. The meeting was organized by the foundation “Partnership for Road Safety” and CRRC Georgia.
The research aimed at studying the legal basis related to the intercity transport system, examining the government body’s structure and their function-duties, defining the stakeholders and preparing the recommendations. At the meetng, the reserch findings and policy document was presented by Giorgi Babunashvili, Research, CRRC and Irakli Izoria, Director, foundation “Partnership for Road Safety”.
The research was implemented with the financial support of USAID, East West Management within the ACCESS project.