„პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ „ღია ეთერის“ პირდაპირ ეთერში
რადიო  გადაცემის „ღია ეთერი“ მთავარი თემა მერიის მიერ დაფინანსებული პროგრამა „საგზაო მოძრაობისა და უსაფრთხოების მიზნით საზოგადოების ცნობიერებისამაღლება“ გახლდათ. გადაცემას სტუმრობდნენ ფონდის „პარტნიორობასაგზაოუსაფრთხოებისთვის“ დირექტორი ირაკლი იზორია, ქალაქ თბილისის მერიის ტრანსპორტის საქალაქო სამსახურის უფროსი მამუკა მუმლაძე და ტრანსპორტისა და გზების ასოციაციის თავმჯდომარე დავით მესხიშვილი.
გადაცემის მსვლელობისას სტუმრებმა ისაუბრეს არასამთავრობო ორგანიზაციის მიერ შემუშავებულ საგზაო უსაფრთხოების პროექტბზე, რომელიც ქალაქ თბილისის მერიის მიერ დაფინანსდება. ასევე, განხილული იყო საგზაო უსაფრთხოების პრობლემები და გამოწვევები. გადაცემის სტუმრებმა მოქალაქიის სატელეფონო ზარებსაც უპასუხეს.
ფონდი „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ განახორციელებს პროექტს, რომლის მიზანია გზის მომხმარებელთა დამოკიდებულების კვლევა და ველოტრანსპორტის პოპულარიზაცია თბილისში.

„Partnership for Road Safety” in the Live Program “Gia Eteri”
The main topic of the radio program “GiaEteri” was the program “Increase the Public Awareness of Traffic and Road Safety”, which is financed by Tbilisi City Hall. The guest speakers of the program were IrakliIzoria, the Director of the foundation “Partnership for Road Safety”, MamukaMumladze, Head of Transport Department of Tbilisi City Hall and Davit Meskhishvili, Head of Transport and Roads Association.
During the program, the speakers were talked about the programs that will be implemented by the selected non-governmental organizations with the finances of Tbilisi City Hall. They also discussed the road safety problems and challenges. The live calls of listeners were answered.
The foundation “Partnership for Road Safety” will implement the project that aims to conduct the research of the attitudes of road-users and promote the cycling for transport in Tbilisi.